Ethereum’da ‘merge’ fiyata nasıl yansır? “Short’lar, long’a dönebilir”

2020 yılında kendisine getirilen suçlamalar sebebiyle CEO'luk görevinden istifa eden ancak kripto para dünyasından kopmayan Arthur Hayes, Ethereum'da merakla ve heyecanla beklenen Merge güncellemesinin başarılı şekilde tamamlanması durumunda en büyük ikinci kripto paranın fiyatında ciddi bir artış olabileceğini belirtti.

ABD Adalet Bakanlığı’nın 2020’nin sonlarına doğru hem kendisi hem de CEO’su olduğu BitMEX borsası hakkındaki davada suçlu bulunan ancak teslim olması nedeniyle kefaletle serbest bırakılan Arthur Hayes, kripto para dünyası hakkında önemli yorumlarda bulunmaya devam ediyor.

Görevi bıraktıktan sonra hem Twitter hesabından hem de blog sayfasından gelişmeleri değerlendiren Hayes, geçtiğimiz hafta takip ettiğini söylediği Ethereum vadeli kontratlarıyla ilgili yazdığı yazıdan sonra dün de çeşitli tweet’lerle beklentilerini paylaştı.

“Birleşme’nin başarısız olması ihtimaline karşı satış baskısı mevcut”

Ethereum fiyatında şu anda bir satış baskısı olduğunu, buna sebep olan durumun ise trader’ların merge güncellemesinin başarısız olması durumuna karşılık önlem alması olduğunu belirten Hayes şu ifadeleri kullandı:

“Fiyat eğrisi şu anda geriye dönüş hareketinde… Ancak bu durum vadeli işlemlere göre spot işlemlerde daha fazla… Benim fikrim, bunun sebebi merge güncellemesinin başarısız olmasına yönelik bir koruma hareketi var. Teknoloji zor bir konu.”

“Ya merge başarılı olursa?”

Konu hakkında şu anki durumu değerlendirmesinin yanında olasılıklara da değinen Hayes, merge güncellemesinin başarılı olması durumunda da yükselişin sert olabileceğini kaydetti:

“Peki ya merge başarılı olursa ve satış baskısı yaratanlar short pozisyonlarını kapatıp long açarlarsa?Ve 3’lü yarılanmaya inanan spekülatörler uzun pozisyonlara girerse? İşte o zaman piyasa yapıcılar, vadelilerde short açmalarının yanı sıra, spot piyasalarda ise long pozisyon açacaklardır. Bu da onların merge öncesi duruşlarının tam tersine geçmeleri anlamına gelir. Böyle bir durum, 15 Eylül’deki merge güncellemesinin sorunsuz gerçekleşmesi halinde çok daha yüksek spot fiyatların görüleceği demektir. Eğer birleşme’nin başarılı şekilde gerçekleşeceğine inanıyorsanız, bu, ETH’nin sene sonuna kadar çok daha yüksek fiyatta olması adına sizin için yapısal bir neden olabilir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl