ASR Coin nedir? Roma Coin geleceği ve merak edilenler

ASR Coin nedir sorusunu soran yatırımcılar, internette en şeffaf bilgiye ulaşmaya çalışıyor. Chiliz tarafından desteklenen spor ve eğlence organizasyonları için blok zinciri tabanlı bir hayran etkileşimi ve onlarca token’ı plâtformunda listeleyen ödül platformu Socios’un fan token’larından olan ASR Coin, son ivmelenmesiyle yüzde 30’dan fazla yükseliş yaşadı.

ASR Coin Nedir? Roma Coin Nedir? 

 

ASR Coin nedir şeklinde sorgular yapan kripto para ilgilisi kullanıcılar, token’ın ne işe yaradığını, projesinin nasıl olduğunu araştırıyor. ASR Coin, Socios’un İtalya’nın en köklü kulüplerinden AS Roma için kullanım alanı yarattığı taraftar token’ıdır. Roma Coin’e sahip olan taraftarlar, kulüp kararlarında oy hakkına sahiptirler. 

ASR Coin
ASR Coin

ASR Coin Yorum


Utility token özelliği taşıyan Roma Token, Chiliz blok zincirinde yer alıyor ve yan zincir olarak da Ethereum’u kullanabiliyor. AS Roma Token, Proof of Authority konsensüsüyle çalışıyor. AS Roma Coin’in kullanım alanları arasında, governance (yönetişim), ödül bölümü, staking yer alır. Yönetişim alanında ASR token’ına sahip taraftarlar ya da kişiler akıllı kontrat aracılığıyla “taraftar kararı” adı verilen anketlerle oy kullanabilirler. ASR sahipleri, Socios’taki etkileşim odaklı yarışmalardan ödüller kazanabilir. Staking’de ise, gelecekte ASR token’ına sahip olanlar, Non Fungible Token (NFT) ödülleri kazanmak için stake edilebilir.

Token sahipleri Socios platformuyla etkileşime girebilir (anketlere oy verme, yarışmalarda ve kısa sınavlarda rekabet etme, benzer düşünen kullanıcılarla bağlantı kurma/sohbet etme vb.), maç biletleri, imzalı formalara erişim, benzersiz deneyimler, resmi çevrimiçi mağazalardan geri ödeme teklifleri, uygulama içerisinde CHZ bonusları, dijital rozetler, kulübe özel NFT’ler kazanabilir. VIP mal ve hizmetlerini kullanmak için ASR token’larını kullanabilme, ASR erişimini ortak uygulamalara/sitelere entegre etme, saf koleksiyonlar, blok zincir tabanlı oyunlar için NFT’ler mevcuttur.

ASR’nin toplam 10.000.000 token arzı vardır ve bunun yaklaşık 1.220.010’u bir Taraftar Token teklifi yoluyla kulüp hayranlarına dağıtılmıştır. Kalan tokenler AS Roma tarafından tutuluyor ve topluluk faaliyetlerine ve Binance Launchpool’a katılarak ve doğrudan borsalardan satın alarak elde edilebilir.

ASR Coin ve ASR
ASR Coin ve ASR

ASR Coin Geleceği


ASR Coin geleceği, oldukça merak edilen konuların başında geliyor. ASR Coin alarak gelecek zamanda özel NFT’lere sahip olunabilir, ASR’yi kulübün resmi etkinliklerinde ve çevrimiçi özelliklerinde kullanılabilecek ve futbolcularla tanışma fırsatı yakalayabilecek. 

ASR Coin Alma


3-4 gündür hareketli olan fan token piyasasında diğer token’lara ayak uyduran ASR Coin, yüksek artışla dikkatleri üzerine çekti. AC Milan, Juventus, Inter, Napoli gibi İtalya’daki büyük kulüplerin birçoğu fan token furyasından yararlanarak Socios’la anlaşmaya gitmişti. Standart kripto para piyasasına renk getiren fan token’lar yatırımcılar tarafından büyük ilgi çekmeyi başardı. Son 2 yıldır hayatımızda var olan fan token’lar gün geçtikçe daha da benimsenmeye devam ediyor. ASR Coin’i, Chiliz, Paribu, Hotbit, Mandala Exchange, Pionex ve en çok kullanılan borsa olan Binance’den USDT, BTC, TRY, CHZ işlem çiftleriyle satın alabilirsiniz.

ASR Coin binance
ASR Coin binance

Fan Token Nedir?


Fan token’lar genel olarak bir kulübe ait özgün kripto paralardır. O kulübe ait bütün etkinlik ve ürünlerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Taraftar token’larının yapısı klasik Bitcoin gibi kripto paralardan çok farklıdır. Ödül mekanizmasının adil dağıtımıyla çok fazla gelirler elde edilebiliyor. Taraftarlar, token’ları satın alabilir ve diğer kripto para birimleri gibi takas edebilir. Alım/satım yaparken, bir fan token’ının fiyatı genellikle satıcı tarafından belirlenir. Ayrıca piyasa hareketine ve tokenin o sırada ne kadar popüler olduğuna göre değişebilir. Fan token’ların popülerliği ve fiyat hareketleri zaman zaman bilinen kripto paraların iniş çıkışlarından bağımsız olabiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl