Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’den ABD hükümetine “Bitcoin” teşekkürü

Kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan İsveç merkezli bir uluslarası organizasyon olan WikiLeaks, 2010 yılında Afganistan ve Irak’taki savaşlarla ilgili çeşitli belgeleri yayınlamasından sonra kıskaca alınmıştı. ABD hükümeti, WikiLeaks organizasyonunun başında yer alan Assange’e gelen bağışları kesmek için Visa, MasterCard, PayPal ve Moneybookers gibi şirketler üzerinde baskı kurdu. Bu durum Assange’i bağışları Bitcoin ile kabul etmeye yöneltti. Bitcoin, WikiLeaks organizasyonu ve Assange için büyük bir nimet oldu, çünkü 2010 yılından bu yana yüzde 50.000 oranında artış...

Kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan İsveç merkezli bir uluslarası organizasyon olan WikiLeaks, 2010 yılında Afganistan ve Irak’taki savaşlarla ilgili çeşitli belgeleri yayınlamasından sonra kıskaca alınmıştı. ABD hükümeti, WikiLeaks organizasyonunun başında yer alan Assange’e gelen bağışları kesmek için Visa, MasterCard, PayPal ve Moneybookers gibi şirketler üzerinde baskı kurdu.

Bu durum Assange’i bağışları Bitcoin ile kabul etmeye yöneltti. Bitcoin, WikiLeaks organizasyonu ve Assange için büyük bir nimet oldu, çünkü 2010 yılından bu yana yüzde 50.000 oranında artış gösterdi.

Assange, kişisel Twitter hesabı üzerinden kendisini Bitcoin’le bağış kabul etmeye yönelten ABD hükümeti yetkililerine teşekkür etti ve şu ifadeleri kullandı:

“Visa, MasterCard, PayPal, AmEx, Mooneybookers ve diğerlerini baskı altına alarak 2010’dan başlamak üzere WikiLeaks üzerinde bankacılık ablukası oluşturduğunuz için ABD hükümetine, Senatör McCain ve Senatör Lieberman’a en derin teşekkürlerimi sunarım. Bitcoin’den yüzde 50.000’lik bir getiri sağlamamıza vesile oldunuz.”

Assange’in bu tweet’i on binlerce kişi tarafından retweet edildi ve beğenildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl