Asus, kripto para madenciliği için yeni ekran kartları üretti

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Asus, kripto para madenciliği pazarını hedefleyen yeni grafik kartlarını duyurdu. Tayvan merkezli üretici Asus, madencilik işlemlerini gerçekleştirmek üzere iki ayrı ürün üretti: Mining RX 470 ve Mining P106. Açıkça belirtilmemiş olsa da bu ürünler, Ethereum madenciliğine olan aşırı ilgiyi yakalamayı amaçlıyor. Asus’un bugün yaptığı açıklamaya göre, yeni grafik kartları, “para madenciliği için özel olarak tasarlandı” ve “minimum maliyet ile maksimum hash oranları” elde etmeyi mümkün kılıyor. Kripto para madenciliğine olan aşırı ilgi, küresel...

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Asus, kripto para madenciliği pazarını hedefleyen yeni grafik kartlarını duyurdu.

Tayvan merkezli üretici Asus, madencilik işlemlerini gerçekleştirmek üzere iki ayrı ürün üretti: Mining RX 470 ve Mining P106. Açıkça belirtilmemiş olsa da bu ürünler, Ethereum madenciliğine olan aşırı ilgiyi yakalamayı amaçlıyor.

Asus’un bugün yaptığı açıklamaya göre, yeni grafik kartları, “para madenciliği için özel olarak tasarlandı” ve “minimum maliyet ile maksimum hash oranları” elde etmeyi mümkün kılıyor.

Kripto para madenciliğine olan aşırı ilgi, küresel pazarda grafik kartları stoklarında sıkıntıları da beraberinde getirdi.

RX470 dünya çapında, Mining P106 Çin ve Doğu Avrupa’da

Asus’un ürettiği kartlardan RX 470 modeli dünya çapında, Mining P106 modeli ise itibaren sadece Çin ve Doğu Avrupa’da satışa sunulacak. Kartların fiyatlarının ne olacağı henüz net değil. Her iki model de Temmuz ayından itibaren raflarda yer alacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl