Asya’nın bankacılık devi DBS Sandbox’ta: Metaverse’te arazi alıyoruz

Asya bölgesinin varlık yönetimi açısından en büyük bankacılık kurumlarından biri olan ve son dönemdeki kripto para adımlarıyla bilinen DBS, şimdi de metaverse'e gireceğini açıkladı. Banka, en büyük metaverse platformlarından biri olan Sandbox ile ortaklık kurdu.

Güney Asya’nın en büyük bankası olarak görülen ve 1000 olan kripto para yatırımcısı özel müşteri sayısını, yoğun talepten ötürü 300 bine çıkarmayı hedeflediğini duyuran DBS Bank’tan bir önemli adım daha geldi. Kripto paralar konusunda ciddi adımlar atan şirket metaverse’e girme kararı aldı ve Sandbox ile ortaklık kurdu. DBS, Sandbox’ta arazi almasının yanı sıra müşterilerine burada özel hizmetler de sunacak.

Müşterilere Web3 deneyimi sunulacak

Yapılan açıklamada DBS’in Singapur sınırları içinde hem Sandbox’la ortaklık kuran hem de metaverse’e giren ilk şirket olduğu kaydedildi. Kurum, Sandbox’ta bir de dijital arazi alacak ve “DBS BetterWorld” adında bir alan geliştirerek müşterilerine web3 deneyimleri sunacak.

“Finanstaki en büyük değişimler dijitalleşmeyle sağlandı”

DBS’in CEO’su Piyush Gupta da Sandbox anlaşmasıyla ilgili dijitalleşmenin önemine vurgu yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“Son 10 yılda finans dünyasındaki en büyük değişimler dijitalleşmeyle geldi. Çnümüzdeki 10 yılda da blok zinciri ve yapay zeka gibi yeni teknolojiler bizi bir sonraki seviyeye taşıyacaklar. Hala gelişmekte olan metaverse teknolojisi bankaların hem müşteriler hem de toplumla olan etkileşimini temelden değiştirecektir”

Daha önce küresel bankalardan HSBC de Sandbox’ta spor ve oyun sektörüyle etkileşim kurmak için bir arazi almıştı. ABD’li dev yatırım bankası JP Morgan da, bir başka metaverse platformu Decentraland’de bir salon açmış ve bu anlamda bir ilke imza atmıştı.

Asya’nın büyük bankalarından biri olan Hindistan merkezli Union Bank of India da kendi sanal metaverse platformu olan “Unı-verse” salonunu başlatmış ve buradan müşterilerine krediler ve diğer bankacılık ürünleriyle ilgili bilgiler sağlama adımını atmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl