Asya’nın en büyük Web3 organizasyonu TOKEN2049, 200 sponsora ulaştı!

Singapur'da 28-29 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan ve Uzmancoin'in de medya partneri olduğu Asya'nın en büyük kripto konferansı TOKEN2049'un sponsor listesi sadece 3 haftada 200'e ulaştı.

Asya’nın en büyük Web3 ve kripto para odaklı organzasyonu konumundaki TOKEN2049, Formula 1’in Singapur GrandPrix’sinin düzenleneceği hafta tüm dünyadan büyük oyuncuları ağırlayacak. Sadece 3 haftada 200 sponsor barajını da aşmayı başaran organizasyonda birbirinden büyük kripto para şirketleri yer alacak.

Kripto para borsaları OKX, Kucoin, Bitget, AAX ve Coinhako’nun yanı sıra cüzdan geliştiricisi Ledger da organizasyonun bilinen sponsorları arasında bulunuyor.

Organizasyonun ana sponsorları arasında ise Güney Koreli oyun şirketi WEMADE dikkat çekiyor. Tüm dünyada 120 milyondan fazla oyuncusu olan Legend of Mir’in yaratıcısı olan şirket 2020’den bu yana da blok zinciri teknolojisiyle oyun hizmetleri de sunuyor. 1 numaralı play-to-earn oyunu MMORPG da, şirketin WEMIX adlı platformundaki 14 oyundan biri…

WEMADE şirketinden bir sözcü ise organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada “TOKEN2049 için daha iyi bir zaman olamazdı. Küresel çapta hızla devam eden benimsenme ve endüstrinin beklenmeyen seviyelere büyümesi bu organizasyonun önemini net şekilde gösteriyor” dedi.

Konferansa tüm dünyadan 3 binden fazla katılımcının gelmesi bekleniyor. Organizasyonun önemli konuşmacıları arasında ise AAVE CEO’su Stani Kulechov, Dragonfly Capital ortağı Haseeb Kureshi, Starkware kurucu ortağı ve zkSTARK yaratıcılarından Eli Ben-Sasson yer alıyor.

Metaverse ile Web3’ün büyümesi ve regülasyonların gelmesiyle sektörün nereye doğru ilerleyeceği konuları konferansın panel ve konuşmalarının ana konularından olacak.

Justin Sun, Sandeep Nailwal ve Daniel Ricciardo

Ana akım kitleleri arasında artan ilginin bir sonucu olarak, dünya lideri kripto para borsalarından olan OKX’in yeni marka elçisi konumundaki Formula 1 takımlarından McLaren’in pilotu Daniel Ricciardo da Pazar günkü Singapur yarışı öncesinde konferansta bir konuşma yapacak.

Konferanstaki ek konuşmacılar arasında Proof-of-Stake blok zinciri platformu Tron’unkurucusu Justin Sun ve merkezi olmayan Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal yer alacak.

200 sponsorluk dönüm noktası hakkında yorum yapan TOKEN2049’un Kurucusu Raphael Strauch da “Rakamlar yalan söylemez ve bu büyük ilgi ve enerji sektör için tek bir anlam ifade ediyor o da iyiye gidişat… ” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl