Efsanevi oyun yapımcısı Atari, kendi kripto parasını yaratacak

Pac-Man ve Pong gibi bir ikon haline gelmiş video oyunlarının yaratıcısı Atari, Atari Token adıyla kendi kripto para birimini başlatmayı planlıyor.

Pac-Man ve Pong gibi bir ikon haline gelmiş video oyunlarının yaratıcısı Atari, Atari Token adıyla kendi kripto para birimini başlatmayı planlıyor.

Bu çabanın bir parçası olarak Atari, Cebelitarık merkezli bir şirket olan Infinity Networks’ün yüzde 15 hissesini satın aldı ve markasını firmaya lisansladı. Ortaklık, Atari Token tarafından desteklenen bir dijital eğlence platformunun gelişimi için zemin sağlayacak.

Atari’nin başkanı ve CEO’su Frederic Chesnais, konuyla ilgili olarak “Amacımız, varlıklar ve Atari markasıyla en iyi değeri yaratmak için sınırlı nakit riski ile stratejik bir pozisyon almak.” dedi.

Şirket ayrıca, Atari oyunlarını ve karakterlerini kullanan online oyunların yer aldığı Pariplay ile marka ortaklığı yoluyla kripto para birimlerini entegre etmeyi planladığını söyledi. Bunun yanı sıra online kripto casinolarda kullanılacak ikinci bir token oluşturulması da gündemde. Bu token’a ise Pong Token adı verileceği bildirildi.

Atari hisselerinde büyük sıçrama

Atari’nin kendi kripto para birimini yaratmayı duyurmasının ardından hisse senetleri de büyük sıçrama gördü. Bloomberg verilerine göre duyurdan önce 0.6€’dan işlem gören Atari hissesi, yüzde 50’lik bir artışla 0.9€ seviyesine kadar yükseldi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl