Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Halka açık satış sonrası listelenen Atari’nin (ATRI) fiyatı hızla çakıldı

Bitcoin.com üzerinde gerçekleştirilen halka açık satışta 0.25 dolardan satılan Atari'nin (ATRI) fiyatı, listelendikten sonra yüzde 70 düştü.

Oyun dünyasının dijital para birimi olmasına yönelik olarak çıkarılan Atari Token, işlemlerin halka açılmasından sonra yüzde 70’lik büyük bir düşüş yaşadı.

Atari Token’ın (ATRI) düşüşünün arkasında ne olduğu yatırımcılar tarafından ciddi şekilde sorgulanırken, fiyatın nispeten ucuz olan ön satışa oranla daha da düşmesi büyük şok etkisi yarattı. Token’lar için 3 ön satış aşaması belirlenirken, 1 ve 2.’sinde 0.08 dolardan, üçüncüsünde ise 0.16 dolardan satış yapıldı. Bitcoin.com’da gerçekleşen halka açık satışta ise her bir ATRI 0.25 dolardan satıldı. Tüm aşamalarda token satışları 1 milyon dolarlık tavan meblağlara ulaştı. Ancak token satışına katılanlar, işlemlerin 2 Kasım’da TSİ 18’de halka açılmasının ardından fiyatların ciddi şekilde düşmesiyle büyük şok yaşadılar.

Bitcoin.com borsasında yapılan token satışları, işlemlerin başlamasından 2 gün önce sona erdi ancak ATRI’yle ilgili ciddi sıkıntılar da gün yüzüne çıktı. 16 saate kadar yaşanan fon çekme gecikmeleri, işlemlerde yaşanan zorluklar ve fonların kredilendirilememesi yaşanan zorlukların bir bölümüydü. Token ekibinden konuyla ilgili herhangi bir açıklama şu ana kadar gelmedi. Atari Token Twitter hesabı da sessizliğini koruyor.

Önce Bitcoin.com’da başlatılan ATRI işlemleri kısa süre içinde merkeziyetsiz borsa Uniswap’a taşındı ve en çok hacmin olduğu işlem çifti ise ATRI/WETH oldu.

Video oyunlarına etkileşim ve evrensellik katması amacıyla ortaya çıkan ATRI Token, eğlence endüstrisine merkeziyetsizlik katmayı hedeflediğini açıklamıştı. Efsane oyun geliştirme şirketi Atari, Haziran ayında token projesini açıklamıştı. 2 Kasım tarihinde de şirket, bir çevirm içi multiplayer oyun olan “Karma the Game of Destiny”nin, oyun içi satın alma ve işlemler için ATRI’yi kullanacağını duyurmuştu.

Oyun içi geliştirme çalışmalarına ek olarak Atari ayrıca, WAX blokzincirinde bir dizi NFT ürününü de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Şirketin bu anlamda ilk ürünleri; hareket, 3D elementler ve grafiklerin eklenmiş olduğu, Atari’nin orijinal konsol oyunlarının çizimlerini içerecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl