Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Atık kömür ile Bitcoin madenciliği yapan şirkete 105 milyon dolarlık yatırım

Alternatif enerji kaynaklarıyla kripto para madenciliği yapan Stronghold Digital Mining şirketi 105 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Atık kömür ile de madencilik yapan Stronghold, 1 BTC için 200 ton atık kömür harcıyor.

bitcoin

Stronghold Digital Mining madencilik şirketine 105 milyon dolarlık yatırım yapılırken, şirketten CoinDesk’e verilen bilgiye göre, yatırımcılar ileriki dönemde yapılacak halka arzdan da özel olarak hisse elde edecekler. Şirkete yatırım yapanlar arasında, sermaye şirketi olan Apollo Global Management’ın eski ortağı olan Greg Beard ile çeşitli aile ofislerini yöneten MG Capital de bulunuyor. Beard ayrıca madencilik şirketinin ikinci başkanı ve CEO’su konumunda…

Atık kömür ile madencilik yapıyorlar

Operasyonlarını Pensilvanya’da sürdüren şirket, kömür madenciliğinden kalan atık kömür üzerinden enerji elde ediyor ve bu enerjiyle de Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliğini yapıyor.

Hidroelektriğe eş değer görülüyor

Devlet düzenleyicileri tarafından ikinci kademe alternatif enerji kaynağı olarak tanımlanan atık kömür, çevresel etkisi bakımından hidroelektrik ile eşdeğer olarak görülüyor. Şirketin tahminine göre, 1 Bitcoin çıkarılması için yaklaşık 200 ton atık kömür kullanılıyor.

Şirket CEO’su Beard da yaptığı açıklamada, bölgedeki Scrubgrass tesisi sayesinde hem en düşük seviye maliyetle Bitcoin çıkardıklarını hem de çevreye, dönüştürülebilir bir şekilde katkı verdiklerini söyledi.

Stronghold, madencilik donanımlarının yanında elektrik üretim tesisi olması sebebiyle kendisini entegre bir şirket olarak da görüyor.

“21. yüzyıl kripto madenciliği tekniklerini kullanıyoruz”

Stronghold başkan yardımcılarından Bill Spence ise, Elon Musk ve Elizabeth Warren’ın Bitcoin madenciliğinin çevreye etkileriyle ilgili yaptıkları sert açıklamalarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Son 100 yılda kömür atığı yangınları, burada Pensilvanya’da çevreye çok zarar verdi. ABD’nin çevreye verilen zarar bakımından en çok ihmal edilen bölgelerinde 19 ve 20. yüzyıllarda olanların etkilerini yok etmeye çalışıyoruz. Bunu da, 21. yüzyıl kripto madenciliği tekniklerini kullanarak yapıyoruz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl