Atilla Yeşilada’dan 2024 kehanetleri: Dolar için net tahmin

Ekonomist Atilla Yeşilada, 2024 yılına yaklaşılırken yeni yıla dair kehanetlerde bulundu. Yeşilada, Youtube kanalında yayınladığı videoda, bu tahminleri bir aylık bir çalışma sonucu çıkardığını belirtti ve şöyle konuştu:

“Mutat bütün stratejistlerin yaptığı gibi, size beş tane bomba 2024 kehaneti paylaşacağım. Diğer Youtube videolarında hiç kimsenin katılmadığını göreceksiniz. Tabi ki benim söylediklerimin hiçbiri de çıkmayacak. O yüzden bu videoyu eğlenerek seyredin.”

“Doların değer kazanmasına müsaade edecekler”

Ekonomist, doların bu seneyi 30 TL’de kapatacağını ve 2024 sonunda ise 39 TL civarında kalacağını öne sürdü. Yeşilada, “Mehmet Şimşek ve Gaye Erkan’ın Türk Lirasına reel olarak değer kazandırma politikasından sapması imkansız. Dolayısıyla, enflasyonist baskıları azaltmak için doların TL’ye karşı aylık 2, 2.5 civarında değer kazanmasına müsaade edecekler. Bunun üstüne çıkamazlar. Bu sene sonunda Dolar/TL 30’da kapatır, 2024 sonunda da 40 TL’ye varmaz, 39 TL civarında kalır.” ifadelerini kullandı.

“2024’ün en kral yatırım araçları Japon Yeni ve Bitcoin olacak”

Yeşilada, 2024’ün en kral yatırım araçlarının Japon Yeni ve Bitcoin olacağını, Fed’in hayal kırıklığı yaratarak faizi 2024’ün son çeyreğine kadar düşürmeyeceğini tahmin ettiğini de söyledi. Son olarak borsada yerel seçimlere kadar kötümser olduğunun altını çizdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl