Atozy’ye gelen yardımlar 200 bin doları geçti: BitBoy davayı geri çekiyor

Kripto paraların Youtube kanallarında reklamlarının yapılması konusu mahkeme salonlarına taşınırken, "BitBoy Crypto" adlı yayıncı, "Atozy" adlı bir başka yayıncıya olan desteğin çığ gibi büyümesinin ardından ona açtığı davayı geri çekme kararı aldı. Atzoy'ye gelen yardımlar 200 bin doları da aştı.

Youtube’daki “BitBoy Crypto” adlı kanalın sahibi olan Ben Armstrong, 2021 yılının Kasım ayında kendisi hakkında olumsuz yorumlar yapan ve dolandırıcılık suçlamasında bulunan “Atozy” kanalının sahibi Erling Mengshoel’e açtığı davadan vazgeçti. Armstrong dün kendi kanalında yaptığı canlı yayında bu davadan herkesin haberi olmasının, istediği son şey olduğunu belirtti ve davayı geri çekeceğini söyledi.

“Hepsini geri göndereceğim”

Davanın geri çekileceği bilgisinin geldiği Atozy de, Twitter’dan yaptığı açıklamada bu durumun resmileşmesiyle beraber kendisine gönderilen yardımları sahiplerine iade edeceğini belirtti. Atzoy’ye 100 bin dolar gönderen Cobie ise, gaz ücretlerinin kendi gönderdiği yardımdan karşılanabileceğini iletti.

Atozy, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “24 saatte 200 bin dolardan fazla yardım topladık. Beni kurtaran herkese teşekkür ediyorum. Dava resmen geri çekildiğinde yardımları iade edeceğim. Cobie ile de konuştum. Onun yardımının bir bölümünü gaz ücretleri için kullanabileceğim. Avukatım davanın hala geri çekilmediğini ve sabırlı olmamı söyledi ama resmileşince yardımları geri göndereceğim. Herkese tekrardan teşekkürler” dedi.

“Tek istediğim videonun kaldırılmasıydı”

Davayı açma sebebinin, kimsenin kimseye kolay iftira atamaması olduğunu belirten Ben Armstrong ise, şu ifadeleri kullandı:

“Bu saçma sapan bir dava konusu değildi. Bunun kamuoyuna açık şekilde konuşulması en son isteyeceğim durumdu. Ama bu davayı neden açtığımı anlamanızı da istiyorum. Birisi size SEC ile başınızın belaya girebileceğini söylüyorsa, bunun altı boş değildir. Bu basit bir durum değildir. Ben sadece kendi itibarımı korumaya ve o videonun geri çekilmesini sğlamaya çalıştım. İçinde gerçekten yanlış bilgiler vardı. Tek istediğim gerçekten buydu”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl