AVA Labs, Investery’yi satın aldığını duyurdu

Emin Gün Sirer'in kurucusu olduğu AVA Labs, özel yatırım platformu Investery Inc.'nin satın alındığını açıkladı. Satın alımla beraber Investery'den iki önemli isim AVA Labs'a katılacak.

Blockchain alanının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu AVA Labs, özel sermaye piyasaları platformu Investery Inc.’nin satın alındığını duyurdu.

Açıklamaya göre, satın alımın parçası olarak şirketin mevcut ortaklıkları AVA’ya geçecek ve Investery’nin CEO’su John Wu ile İş Geliştirme ve Ürün Başkan Yardımcısı Lydia Chiu da tam zamanlı olarak AVA Labs’a katılacak.


Sirer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, John Wu ile Lydia Chiu’nun AVA ekibine katılmış olmalarından mutluluk ve onur duyduklarını, iki ismin Wall Street deneyimleriyle beraber AVA’nın geleneksel finans ve dijital varlıklar arasındaki boşluğu doldurmasını sağlayacaklarını belirtti. Sirer, sözlerinin devamında, “Bu AVA için platformumuzu daha da güçlendirecek, ortaklık tabanımızı genişletecek ve yeni müşterilere ulaşmamıza yardımcı olacak önemli bir stratejik hamle.” ifadelerini kullandı.

AVA Labs’ın özel finansal varlıkları yönetme becerisini artıracağı kaydedilen satın alımla birlikte John Wu, AVA’da Başkan olarak rol alacakken Chiu’nun rolü yine İş Geliştirme Başkan Yardımcılığı olacak.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl