Avalanche duyurdu: Ava Labs ile AWS’den büyük ortaklık

Ava Labs ve Amazon Web Services (AWS); işletmeler, kurumlar ve devletler arasında blok zincirinin benimsenmesini hızlandırmak için güçlerini birleştirdi.

Avalanche, AWS’de uyumluluk kullanım durumları için doğrulayıcı araçlar da dahil olmak üzere yeni altyapı özelliklerini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Medium hesabından yapılan açıklamada, “AWS, Avalanche’ın altyapısını ve merkeziyetsiz uygulama (dApp) ekosistemini, tek tıkla node dağıtımlarının yanı sıra pazar yeri aracılığıyla destekleyecek. Avalanche node operatörleri artık AWS GovCloud’da çalışabilir. Bu, kullanım durumları için FedRAMP uyumluluğu gerektiren işletmeler ve devletler için çok önemli bir yetenek ve gereklilik.” dendi.

100 binden fazla iş ortağına bağlı AWS’de özel teklif sunma olanağı

AWS İş Ortakları Ağı’na (APN) katılmanın, Ava Labs’in müşterilere AWS’de özel teklifler sunma konusunda yardımcı olmasına olanak tanıdığı belirtildi. Bunun da onları 150’den fazla ülkede 100 binden fazla iş ortağına bağlayacağı kaydedildi.

“Bireysel ve kurumsal geliştiriciler için büyük nimet”

Ava Labs Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer gelişmeyle ilgili şunları söyledi;

“AWS ile kendileri için en mantıklı olan yasal yetki alanında node’lar oluşturabilmek ve ağları anında test edebilmek hem bireysel hem de kurumsal geliştiriciler için büyük bir nimet oldu. Milyonlarca katılımcıyı idare edebilen ve neredeyse hiç vakit kaybetmeden bir karara varabilen bir protokol oluşturduğumuz için gurur duyuyorum. Amazon ile yaptığımız çalışmalar Avalanche’ın olumlu etkisini hızlandırabilir.”

Ava Labs Genel Müdürü John Wu, AWS Activate’in Avalanche’ın çığır açan hızı, güvenliği ve ölçeklenebilirliği ile uygulamaları pazara sunmak için mükemmel bir araç olduğunu düşünüyor.

AWS yöneticisinden Avalanche’a övgü

AWS Başkan Yardımcısı ve Global Startup Başkanı Howard Wright ise, “AWS olarak ister milyarlarca dolarlık bir şirket ister bir devlet kurumu ya da bir üniversite kampüsü olsun, son teknoloji ürünü araçları her ortamda geliştiricilerin kullanımına sunmaya kararlıyız. Avalanche’ın sağladığı yeni özellikler sayesinde artık bunu yapabiliyoruz.” diye konuştu.

AVAX’ta hızlı yükseliş geldi

Gündemde büyük etki oluşturan haber, Avalanche’ın coin’i AVAX’ın da trendlere girmesini ve yüzde 20’ye yakın yükseliş yaşamasını sağladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl