Avalanche, özel token satışında 12 milyon dolar elde etti

Emin Gün Sirer'in Blockchain projesi Avalanche, özel bir token satışında Galaxy, Digital, Bitmain ve diğer birçok katılımcıdan 12 milyon dolar elde etti.

emin-gun-sirer

Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimi profesörü Emin Gün Sirer’in Blockchain projesi Avalanche, özel bir token satışı ile büyük yatırımcılardan 12 milyon dolar topladı.

Avalanche’ın özel olarak gerçekleştirilen AVAX token satışına çok sayıda bireysel yatırımcının yanı sıra Galaxy Digital, Bitmain, Initialized Capital, NGC Ventures ile Dragonfly Capital gibi şirketler katıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AVA Labs’ın kurucu ortağı Kevin Sekniqi, elde edilen yeni sermayenin Avalanche’ın daha fazla geliştirilmesine harcanacağını, ana ağın ise Temmuz’da açılacağını söyledi.

Avalanche’ın yatırımcıları arasında olan NGC Ventures’ın kurucu ortağı Roger Lim ise merkezi olmayan finansın potansiyeline ulaşabilmesi için hem hacim hem de hızda önemli iyileştirmeler yapılması gerektiğini belirterek Avalanche’ın bunu başardığını ifade etti.

Dragonfly Capital’in yönetici ortağı Haseeb Qureshi de Avalanche’ın Blockchain teknolojisinin en zorlu meselelerini çözdüğünün altını çizdi.

AVA Labs’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, özel satışta 0.50 dolarlık fiyatla 24 milyon token ayrıldı. Bu token’lar belirli bir süre kilitli kalacak.

AVA Labs, 2019 yılının Şubat ayında gerçekleşen A Serisi finansman turunda da Andreessen Horowitz, Initialized Capital, Polychain Capital, Alexis Ohanian, Balaji Srinavasan ve Naval Ravikant gibi yatırımcılardan 6 milyon dolar elde etmişti.

Halka açık satış 8 Temmuz’da

Önümüzdeki günlerde Avalanche için halka açık bir satış da yapılacak. 8 Temmuz’da başlatılacak olan bu satışta 7 milyon token sunulacak. Halka açık satışta iki seçenek  olacak. Bunlardan birincisinde token fiyatı, kilitli kalma süresiyle birlikte 0.50 dolar olacak. İkinci seçenek ise kilitli kalma süresi olmaksızın 0.85 dolar fiyatla almak. Son seçenekte ayrıca 20 bin dolarlık maksimum alım sınırı bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl