Avalanche (AVAX) 3. çeyrekte yüzde 94 gelir kaybına uğradı

Birçok kripto para projesi ayı sezonunda büyük düşüşler yaşarken veri analiz şirketi Messari de Avalanche'ı mercek altına aldı. Avalanche ağı 2022'nin 3. çeyreğinde sadece %3.3'lük büyüme kaydederken gelir kaybı ise %94.1 oldu.

Kripto para odaklı veri analiz şirketi Messari, son yayımladığı raporda Türkiye’de de ciddi bir yatırımcı kitlesi bulunan Avalanche (AVAX) ağını inceledi. Ağın üçüncü çeyrekte; Core, THORChain ve Boba Network gibi platformlarla entegrasyonlarında önemli bir kullanım artışı olsa da, günlük işlem hacminde %65.5 ve işlem ücretlerinde de %46.2’lik azalma görüldü.

Avalanche’ın popüler merkeziyetsiz finans teşvik programı olan Avalanche Rush’taki düşüş de dikkat çekti. Protokoldeki kilitli varlık değeri (TVL), hem ABD doları hem de AVAX bazında 2. çeyreğe oranla %27 eridi.

NFT platformunda da işler iyi değil

Tüm bu rakamlara ek olarak AVAX’ın NFT piyasa koşulları da çok iyi değil. Ağın NFT satış hacmi ve tekil alıcı sayısı sırasıyla %88 ve %34 düşüş yaşadı. Tekil satıcı sayısında ise %25 artış görüldü.

21 Kasım 2021’de 144 dolar ile ATH seviyesine ulaşan AVAX ise haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 16 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl