Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avalanche (AVAX) token satışı, saldırılar nedeniyle ertelendi

Bugün başlatılması hedeflenen Avalanche (AVAX) token satışı, yoğun siber saldırılar nedeniyle haftaya ertelendi.

hack

Blockchain alanının önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in liderliğinde geliştirilen Avalanche projesinin token satışı, bugün başlatılacaktı ancak siber saldırılar, satışın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini önledi.

Avalanche’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Koruyucu önlemlere rağmen teknoloji ortağımız Tokensoft, saldırılar aldı ve sunucuları durdurmak zorunda kaldı. Bundan dolayı satışı 1 hafta erteleyerek 15 Temmuz TSİ 17.00’de gerçekleştireceğiz. Lütfen dolandırıcılara karşı dikkatli olun. Hiçbir AVAX token’ı satılmadı.” ifadeleri kullanıldı.

Rekor talep, ileri düzey DDoS saldırısı

Daha sonra Sirer tarafından yapılan açıklamada da AVAX token satışının rekor bir talep gördüğü, koordineli ve çok gelişmiş bir DDoS saldırısından dolayı satışı idare eden Tokensoft’un sistemlerinin işleyişinin bozulduğu belirtildi. Sirer ayrıca, sistemin işleyişinin bozulmasında saldırıların yanı sıra talebin büyüklüğünün de etkili olduğunu vurguladı.

Avalanche, 2018’den bu yana yoğun bir şekilde geliştiriliyordu. Sirer, 2018 yılında bir kripto para projesi üzerinde çalıştığını açıklamıştı. AVA Labs çatısı altında ilerletilen proje için 2019 yılının Şubat ayında gerçekleşen A serisi finansman turunda Andreessen Horowitz, Initialized Capital, Polychain Capital, Alexis Ohanian, Balaji Srinavasan ve Naval Ravikant gibi yatırımcılardan 6 milyon dolar elde edilmişti. Yakın zaman önce ise AVAX için özel bir token satışı gerçekleştirilmiş, çok sayıda bireysel yatırımcının yanı sıra Galaxy Digital, Bitmain, Initialized Capital, NGC Ventures ile Dragonfly Capital gibi şirketlerden 12 milyon dolar elde edilmişti.

Avalanche ana ağının Temmuz ayı içinde faaliyette olması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl