Bankacılık devi Citi, tokenizasyon testi için Avalanche’ı kullandı

ABD'nin en büyük üçüncü bankası konumundaki Citi, özel sermaye fonlarının tokenize edilmesi üzerine yaptığı çalışmalarda Avalanche alt ağı (subnet) Spruce'u kullandı.

ABD’li bankacılık devi Citi, özel sermaye fonlarının token’laştırılması konusunda çalışmalar yapıyor ve şirket, bunun için Avalanche’ı kullanıyor.

Banka tarafından çarşamba günü yapılan açıklamada, özel sermaye fonlarının bir blok zinciri ağı üzerinde nasıl token’laştırılabileceğinin simüle edildiği bildirildi. Açıklamaya göre, oluşturulan kavram kanıtı, mevcut banka sistemleriyle uyumlu kalırken müşteriler adına özel sermaye fonlarının tokenize edilmiş versiyonlarını çıkarmanın ve saklamanın mümkün olduğunu gösterdi. Çalışma, varlık yönetimi şirketi Wellington Management ve ETF şirketi WisdomTree ile birlikte yapıldı. Kullanılacak blok zinciri ağı olarak ise Avalanche seçildi. Proje, Avalanche Spruce kurumsal test alt ağında (subnet) yürütüldü.

Citi’nin dijital varlıklardan sorumlu üst düzey yöneticisi Puneet Singhvi, bu tür simülasyonların kurumların blok zinciri teknolojisini finansal düzenlemelerle uyumlu bir şekilde kullanmalarını kolaylaştırabileceğini söyledi.

Wellington Management dijital varlıklar ve token’laştırma stratejisi direktörü Mark Garabedian ise “Avalanche Spruce test ağı, sektörümüzde blok zinciri teknolojisinin potansiyelini keşfetmek için uygun bir teknik test ortamı olduğunu kanıtladı.” ifadelerini kullandı.

Avalanche, geçtiğimiz kasım ayında da bir başka bankacılık devi JPMorgan tarafından portföy yönetimini kolaylaştırmak amacıyla kullanılmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl