Avalanche’tan 220 milyon dolarlık yeni yatırım fonu

Avalanche Vakfı, Avalanche blok zincirine daha fazla geliştirici gelmesini sağlamak amacıyla 220 milyon dolarlık bir yatırım fonu başlattığını duyurdu. Fonda Avalanche Vakfı'nın yanısıra vakfın kurucusu konumundaki Ava Labs, Three Arrows Capital, Polychain Capital gibi katılımcılar da bulunuyor.

avax-avalance

Avalanche Vakfı, merkeziyetsiz finansa, girişim şirketleri uygulamalarına ve NFT’lere odaklanan geliştiricileri kendi blok zincirine çekmek amacıyla Blizzard adında bir yatırım programı başlattı. Program, gelecek vadeden projelere sermaye koyarak, token satın alarak ve diğer operasyonel yardımlarla destek olacak.

Polychain Capital, Three Arrows Capital, Dragonfly Capital, CMS Holdings, Republic Capital, R/Crypto Fund, Collab+Currency, Lvna Capital ve Finality Capital Partners’ın katılımcı olduğu programın, sadece birkaç ay önce başlatılan ve yine merkeziyetsiz finans geliştiricilerine yönelik olan 180 milyon dolarlık teşvik programından sonra gelmesi de dikkat çekti.

Yüzlerce milyon dolarlık programlar arka arkaya açıklandı

Bilindiği üzere Ethereum’a rakip olmak isteyen birçok bok zinciri projesi yaz aylarından bu yana teşvik programlarıyla geliştiricileri kendilerine çekmek istiyorlar. Ağustos ayında Fantom 300 milyon dolar, Avalanche 180 milyon dolar, Eylül ayında Harmony 300 milyon dolar ve Ekim ayında da NEAR protokol de 800 milyon dolarlık teşvik programları başlatmışlardı.

3 milyon dolardan 2.6 milyar dolara…

Ancak Avalanche’ın başlattığı bu programın bir teşvik hamlesi olmadığı, bir yatırım programı olduğu belirtildi. Avalanche Vakfı’nın yazın başlattığı (18 Ağustos) teşvik programının ardından, ağdaki toplam kilitli varlık değeri 18 Ağustos’ta 312 milyon dolar iken, bu rakam 14 Eylül’de 2.6 milyar dolara yükselmişti.

Avalanche Vakfı yöneticisi Emin Gün Sirer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Avalanche’ın kullanıcı sayısı, varlıklar ve platforma katılan uygulamalar yönünden son 2 ayda çok ciddi bir büyüme kaydettiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu büyümeyi hızlandırma ve Avalanche’ın, bu evreni bir sonraki döneme hazırlayanların ilk durağı olma konumunu sağlamlaştırması açısından Blizzard çok önemli bir rol oynayacaktır.”

Haberin yazıldığı dakikalarda AVAX yaklaşık 65 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl