Avalanche’tan Türkiye’nin dev bankaları Akbank ve Yapı Kredi ile iş birliği

Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank ve Yapı Kredi, bugün art arda Avalanche ile iş birliğine gittiklerini açıkladı.

Akbank’tan yapılan açıklamada, yakında başlayacak olan onarıcı finans temalı Akbank ReFi Hackathon’un Avalanche teknolojisiyle düzenleneceği bildirildi. Yapı Kredi ise Blockchain teknolojileri ile ürün ve hizmet geliştiren girişimlere destek sağlanacak Yapı Kredi Fast FRWRD Hızlandırma Programının Avalanche iş birliğiyle yapılacağını duyurdu.

Her iki banka da bugüne kadar kripto para ekosistemiyle ilgili attığı adımlarla dikkat çekiyordu. Akbank, 2018 yılında Ripple ağı üzerinden para transferlerini başlatmıştı ancak bu özellik bir süre sonra mobil uygulamadan kaldırıldı. Banka, kripto para borsalarına mobil uygulaması üzerinden doğrudan para yatırmaya imkan tanıyan ilk Türk bankası olmuştu.

Öte yandan Yapı Kredi de geçtiğimiz sene kripto para borsalarına mobil uygulaması üzerinden doğrudan para transferi imkanı getirmişti. Koç Grubuna bağlı banka, geçtiğimiz Kasım ayında da Vadaa NFT’leriyle OpenSea’de yer almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl