AVAX, 180 milyon dolarlık teşvik duyurusuyla 3 ayın zirvesinde

avax-avalance

Avalanche’ın token’ı AVAX, Avalanche Rush adı verilen, 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik programının duyurulmasının ardından güçlü bir fiyat artışı yaşadı. Kripto para, yüzde 20’nin üzerinde artışla 28 doları geçti ve Mayıs ayı ortalarından beri en yüksek seviyesini gördü.

Avalanche’tan yapılan resmi açıklamada, söz konusu teşvik programının en iyi DeFi uygulamalarını platforma kazandıracağı ve ilk aşamada Aave ve Curve’ün katıldığı belirtildi.

Aave Protocol’ünü geliştiren Aave Companies’in kurucusu Stani Kulecvov, “Avalanche konsensüsü, ölçeklenebilirlik özellikleri, yüksek sayıda işlem yapabilmesi ve neredeyse anında kesinlik sağlamasıyla DeFi uygulamaları oluşturmak için çok uygundur. Aave kullanıcıları, Avalanche ile ağın güvenliğinden ödün vermeden düşük işlem maliyetlerinden faydalanmalarını sağlayacak.” dedi.

Curve’ün CEO’su Michael Egorov ise “DeFi, giderek daha fazla popüler hale gelirken Ethereum blok zincirinin de tüm aktiviteye uyum sağlamak için mücadele ettiği görülüyor. Bu nedenle diğer zincirlere ve ikinci katman çözümlere genişlemek önemlidir. Eşsiz merkezi olmayan fikir birliği mekanizması, yüksek sayıda işlem yapabilmesi ve düşük işlem ücretleriyle Avalanche’ı mükemmel bir fırsat olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Avalanche Vakfı Direktörü Emin Gün Sirer de Avalanche Rush’ın kullanıcıların Avalanche’ın gücünü görmeleri için bir vitrin olacağını söyledi ve devamında “Aave, Curve ve Avalanche birleşimi, DeFi kullanıcılarının heyecan duyacağı gerçekten ilginç sinerjiler yaratacak.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl