Avalanche ana ağa geçiş yapıyor, AVAX üç büyük borsada listeleniyor

Avalanche (AVAX), bugün ana ağa (mainnet) geçiş yapmaya hazırlanırken Huobi, Gate.io ve CoinEx AVAX'ı listeleyeceğini duyurdu.

avax avalanche

Bilgisayar bilimci Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in liderliğindeki Avalanche projesi, bugün ana ağı (mainnet) yayına alacak. Bugün Avalanche’ın AVAX token’ını listeleyeceğini açıklayan ilk büyük borsa ise Huobi oldu. Huobi’den yapılan açıklamada, ana ağ faaliyete geçtiğinde AVAX’ın Huobi üzerinde listeleneceği bildirildi. AVAX, bir başka büyük kripto para borsası Gate.io’da da listelenecek. Token, bu borsada AVAX/USDT ve AVAX/ETH çiftleriyle listelenecekken alım satım TSİ 07.00’de başlatılacak. Öte yandan geçtiğimiz aylarda AVAX’ı destekleyeceğini bildiren CoinEx de bugünkü açıklamasında AVAX’ın Bitcoin ve USDT çiftleriyle çok yakında platformda yer alacağını belirtti.

Avalanche çalışmaları, 2018 yılından bu yana sürüyor. Projeyi geliştiren ve devam ettiren Ava Labs, 2019 yılında risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan dahil olmak üzere çeşitli saygın yatırımcılardan 6 milyon dolar yatırım almıştı. Daha sonra 2020 yılında Galaxy Digital, Bitmain ve diğer birçok katılımcıdan özel token satışı yoluyla 12 milyon dolar elde eden Ava Labs, halka açık token satışını ise Temmuz ayında yapmıştı. Bu satışa ilgi yoğundu. Satış için ayrılan 72 milyon AVAX’ın tamamı, 100 ayrı ülkeden katılımla 4.5 saatten daha az bir sürede tamamlanmıştı.

Avalanche, 2020 yılında piyasaya sürülmesi merakla beklenen birkaç kripto para projesinden biriydi. Coinbase, birkaç ay önce AVAX’ı listelemek üzere incelediğini bildirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl