AVAX, CRO, IMX: İlk 100’de 6 altcoin yeni rekorlar kırdı

Kripto para piyasası, geride bıraktığımız haftanın çoğunu kırmızı bölgede geçirirken hafta sonu gelen hareketle beraber önemli toparlanmalar görüldü ve bazı kripto paralar yeni rekorlar kırdı.

Piyasa değeriyle en büyük ilk 100 kripto para arasında 6 altcoin, önceki zirvelerinin ötesine geçti. Bunlara Avalanche (AVAX) liderlik etti.

Avalanche (AVAX)

AVAX için son derece olumlu bir hafta geride kalıyor. Hafta boyu neredeyse sürekli yükselen AVAX, bugün 147 dolar ile zirve yaptı. 30 milyar dolar piyasa değerine ulaşan AVAX, en büyük 11. kripto para konumunda. AVAX’in yükselişi, yüz milyonlarca dolarlık teşvik ve yatırım fonlarıyla birlikte geldi.

Bir haftalık performans: %50

Crypto.com Coin (CRO)

En büyük kripto para borsalarından Crypto.com’un coin’i CRO da haftanın performansıyla dikkat çekenleri arasında. CRO, Crypto.com’un dünyaca ünlü Staples Center’ın isim hakkını 700 milyon dolara satın almasıyla birlikte yükselişe geçti. Bugün görülen 0.73 dolar CRO için yeni bir rekordu.

Bir haftalık performans: %75

Elrond (EGLD)

Yeni bir rekor seviye kaydeden diğer kripto para ise Elrond (EGLD) oldu. Elrond’un açıkladığı 1.3 milyar dolarlık teşvik programı, EGLD’nin fiyatında önemli bir etki yarattı. 418 dolara ulaşan EGLD, önceki zirvesini geride bıraktı.

Bir haftalık performans: %32

Gala (GALA)

Oyun odaklı kripto para projesi Gala’nın GALA token’ı hafta boyu yukarı yönlü hareket etti. 14 Kasım’da 0.09 dolardan işlem gören GALA, rekor üstüne rekorla 0.49 dolara kadar ulaştı.

Bir haftalık performans: %320

Immutable X (IMX)

NFT ve oyun odaklı bir diğer proje Immutable X (IMX), hafta sonu gelen büyük hareketle önceki rekorunu aştı. Bazı popüler oyunların Immutable’a geçiş yapmasıyla ivmelenen IMX, cumartesi günü 9 dolara kadar çıktı.

Bir haftalık performans: %60

Oasis Network (ROSE)

Oasis Vakfı’nın 17 Kasım’da 160 milyon dolarlık “Oasis Ekosistem Fonu” duyurusu, ROSE’un fiyatında önemli bir etki yarattı. Coin’in fiyatı, hafta başındaki 0.21 dolar seviyelerinden 0.427 dolara kadar çıktı. Bu, ROSE için yeni bir rekor seviye olarak kayıtlara geçti.

Bir haftalık performans: %100

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl