AVAX geliştiricisi Ava Labs’den rüşvet iddialarına yanıt: Emin Gün Sirer konuştu

Ava Labs'in; ABD'de birçok kripto şirketine dava açtığı bilinen Roche Freedman hukuk bürosuna, rakip şirketlerine dava açması için rüşvet verdiği iddialarına şirket CEO'su Emin Gün Sirer'den cevap geldi. Sirer Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Böyle saçma ve gülünç iddialara kim inanır?" dedi.

avax-avalance

Geçtiğimiz günlerde CryptoLeaks adlı bir blog sayfasında çıkan ve ABD’li hukuk bürosu Roche Freedman’ın kurucularından olan Kyle Roche’un bir videosunun da yer aldığı iddialar kripto para ekosisteminde ses getirdi.

Videoda hukuk bürosunun kurucusu olan Kyle Roche, Ava Labs’e destek olmaları ve rakiplerine karşı davalar açarak onları zor durumda bırakmaları karşılığında bir miktar AVAX token ve Ava Labs hisses aldığını belirtiyor.

Anlaşmanın 2019’da yapıldığını belirten Roche, “Hukuk hizmetleri vermek için anlaşmaya vardık ve karşılığında token arzının bir bölümünü aldık. Bu 2019 yılının Eylül ayındaydı” diyor. İddiaya göre ayrıca, Roche’un aldığı token sayısı Ava Labs kurucu ortaklarından ve COO konuundaki Kevin Sekniqi’ye verilen arzın yaklaşık 3’te 1’ine tekabül ediyor.

Videoda konuşan kimliği belirsiz kişi Roche’a, “Siz dava açmayı, Ava Labs’e destek vermek için alttan alta kullanılan bir güç olarak mı görüyorsunuz?” diye sorunca, Roche da, “Doğru” cevabını veriyor.

Roche Freedman hukuk bürosu, son dönemde de adını Solana ve Binance.US gibi birçok şirkete açtığı davayla bir kez daha duyurmuştu.

Sirer’den cevap geldi: Kim inanır?

Ava Labs’in CEO’su olan ve Türkiye’de AVAX yatırımcı sayısının ciddi şekilde artmasında büyük payı olan isimlerden biri olarak görülen profesör Emin Gün Sirer ise dün gece Twitter’dan konuyla ilgili şunları yazdı:

“Cryptoleaks’teki komplo teorisi saçmalığı kadar gülünç bir olaya kim nasıl inanabilir ki? Bu sadece yapan tarafa hizmet eden ve yasa dışı, etik olmayan ve tamamen yanlış davranışların belirtildiği videodaki işlere asla girmeyiz. Teknolojimiz ve ekibimiz kendileri için yeterlidir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl