Hong Kong’un regüle kripto borsası Avalanche (AVAX) listelemesi açıkladı

Çin'in gözetimi altında önemli kripto para adımları atan Hong Kong'da perakende yatırımcılar için ilk lisans alma başarısını gösteren Hashkey borsası Avalanche (AVAX) listelemesi açıkladı.

avax nedir geleceği projesi

Geçtiğimiz sene Bitcoin ve Ether ETF’lerini kısa sürede onaylayan ve Uzakdoğu bölgesinde ciddi bir kripto merkezi haline gelen Hong Kong’da altcoin’ler de yavaş yavaş borsalara girmeye başladı.

Çin’in gözetimi altında olan ancak ekonomik açıdan bağımsız bir bölge statüsündeki Hong Kong’un perakende müşterilere kripto hizmeti vermeye hak kazanan ilk kripto borsası olan Hashkey, yaptığı açıklamayla Avalanche (AVAX) listelediğini duyurdu.

Borsa AVAX’ı, şu an için sadece kurumsal şirketlerin trade yapmasına izin veriyor. Hong Kong’da şu anda perakende yatırımcılar sadece Bitcoin, Ether ve USDT alıp satabiliyor. Diğer altcoin’ler ise sadece kurumsal yatırımcılara açık… Kurumsal yatırımcı olunabilmesi için borsaya en az 1 milyon dolara tekabül eden Hong Kong doları yatırılması gerekiyor ancak bu şartlardan sadece bir tanesi…

Hong Kong SPK’sı SFC, 1 Haziran günü itibarıyla bölgedeki yeni kripto para regülasyonlarını da resmen başlatmıştı. Bölgede hem KYC hem de para aklama karşıtı regülasyonlar çok sert şekilde uygulanıyor.

Özellikle Çin vatandaşlarının da yoğun şekilde sınırı geçererek kripto para alımları yaptıkları da biliniyor.

Borsada yatırma ve çekme ile tarde işlemleri bugün itibarıyla başlamış durumda…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl