AVAX, MATIC ve ALGO ETP’leri İsviçre Borsası’na geliyor

İsviçre merkezli 21Shares şirketi, bugün İsviçre Borsası SIX’te 3 kripto ETP’inin (borsa yatırım ürünü) daha listeleneceğini duyurdu. Yeni listelenecek MATIC, AVAX ve ALGO’ya dayalı kripto ETP’leriyle beraber İsviçre pazarındaki kripto ETP sayısı 20’ye çıkıyor.

21 Shares Polygon ETP

POLY koduyla işlem gören ETP, Ethereum ölçeklendirme platformu olan Polygon’un yatırım sonuçlarını izleyecek. 3 binden fazla uygulamayı barındıran Polygon, 2021 ile birlikte yüksek hızı, düşük işlem maliyeti sayesinde popüler hale geldi. ETP’nin listelenme tarihi 18 Kasım 2021 olarak açıklandı.

21 Shares Avalanche ETP

AVAX koduyla işlem görecek olan ETP, Ethereum rakibi Avalanche’ın yatırım sonuçlarını izleyecek. Avalanche’ın temel gücü, saniyede 6 bin 500 işleme kadar yüksek sayıda işlem yapabilme kapasitesinden geliyor. ETP, 19 Kasım 2021 tarihinde listelenecek.

21 Shares Algorand ETP

ALGO koduyla işlem görecek olan bu ETP, merkezi olmayan uygulamaları destekleyen birinci katman çözümü olan Algorand’ın yatırım sonuçlarını izleyecek. Algorand, MIT profesörü ve bilgisayar bilimlerinin Nobel’i olarak bilinen Turing ödülü sahibi Silvio Micali tarafından kuruldu. ALGO ETP’si 23 Kasım 2021 tarihinde işlem görmeye başlayacak.

21Shares, Kasım 2021 itibari ile 3 milyar dolarlık varlıkları yönetiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl