Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avrupa Birliği’nde Bitcoin’e olan talebi arttıracak flaş bir öneri tartışılıyor

Avrupa Birliği‘nin üye ülkeleri, banka hesapları üzerinde para çekme işlemlerinin gerektiğinde durdurulması yetkisi verecek bir öneri üzerinde çalışıyor. Reuters’ın haberine göre önerilen tedbir, Estonya cumhurbaşkanı tarafından hazırlandı. Plan çerçevesinde banka hesaplarından para çıkışları beş iş günü boyunca durdurabiliyor. İstisnai durumlarda ise maksimum 20 güne kadar uzatılabiliyor. Taslakta yer alan önlem, borç içinde ve batması muhtemel olan bankalara yardım etmeyi amaçlıyor. Ancak bu öneriye karşı olan yetkililer de var. Bu yetkililer, böyle bir yetkinin mevduat sahiplerinin güvenini olumsuz yönde etkileyeceğini ve...

Avrupa Birliği‘nin üye ülkeleri, banka hesapları üzerinde para çekme işlemlerinin gerektiğinde durdurulması yetkisi verecek bir öneri üzerinde çalışıyor.

Reuters’ın haberine göre önerilen tedbir, Estonya cumhurbaşkanı tarafından hazırlandı.

Plan çerçevesinde banka hesaplarından para çıkışları beş iş günü boyunca durdurabiliyor. İstisnai durumlarda ise maksimum 20 güne kadar uzatılabiliyor.

Taslakta yer alan önlem, borç içinde ve batması muhtemel olan bankalara yardım etmeyi amaçlıyor. Ancak bu öneriye karşı olan yetkililer de var. Bu yetkililer, böyle bir yetkinin mevduat sahiplerinin güvenini olumsuz yönde etkileyeceğini ve bankalarda sorun yaşandığı söylentileriyle birlikte insanların paralarını tümüyle çekebileceğini düşünüyor.

Önerinin Avrupa’nın birkaç ülkesinde birbiri ardına gelen iflas haberlerinin ertesinde sunulmuş olması dikkat çekici. Geçtiğimiz aylarda İtalya ve İspanya’daki birkaç banka iflas etmişti.

Öneri uygulanırsa kripto para birimlerine talep yükselebilir

Bu önerinin uygulanması halinde insanların kripto para birimleri gibi alternatif seçeneklere yönelmeleri olası değil. Aynı zamanda eski bankacılar bile kripto para birimlerini bankacılığın geleceğinin önemli bir parçası olarak görüyorlar.

Henüz bir görüş birliği yok

Öneri iki aydan kısa bir sürede hazırlandı ve halihazırda Almanya gibi AB ülkelerinin desteğini kazandı. Ancak banka grupları, teklife şiddetle karşı çıktı. AB’ye üye ülkelerden bazıları da teklif konusunda oldukça kararsız. Bu yüzden henüz bir görüş birliği sağlanamadı.

Önerinin uygulamaya konulması için AB meclis üyelerinin onayı gerekiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce böyle bir önerinin uygulanması halinde Bitcoin’e olan talep artar mı? Değerlendirmelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden iletebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl