Avrupa Merkez Bankası’ndan G20 ülkelerine Bitcoin çağrısı

Avrupa Merkez Bankası'nın yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure, G20 ülkelerini yaklaşan toplantıda Bitcoin'i regüle etme yollarını tartışmaya çağırdı.

Avrupa Merkez Bankası’nın yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure, G20 ülkelerini yaklaşan toplantıda Bitcoin‘i regüle etme yollarını tartışmaya çağırdı. Coeure, ayrıca dijital para birimlerinin ülkeleri ödeme sistemlerini yükseltmeye iterek iyi bir güç olabileceğini söyledi.

Davos’daki Dünya Ekonomik Forumu’nda düzenlenen bir panelde konuşan Coeure, “Mart ayında Buenos Aires’teki G20 zirvesinde bu konulara odaklanan bir tartışma yapılmasını bekleyeceğim” dedi.

‘Bitcoin bize yardımcı olabilir’

Coeure ayrıca merkez bankalarını kripto para birimlerinin yükselişinin yarattığı fırsatları gözden kaçırmamaya çağırdı ve sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Daha iyi sınır ötesi ödemelere ihtiyacımız var, çünkü bu kalkınma için de finansal tabana yayılma için de iyidir. Bu yüzden Bitcoin bize yardımcı olabilir, sistemimizi yükseltmeye zorlayarak bize hizmet edebilir. Bu pozitif bir derstir.”

Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May de dün Davos’da Bloomberg’e bir röportaj vermiş ve suçlular tarafından kullanıldığına dair endişelerinden dolayı Bitcoin’in üzerine titizlikle odaklanmayı düşündüğünü ifade etmişti. Dijital para birimleri, uyuşturucudan bir top keke kadar her şeyi satın alabilir ve küresel sistemi yeniden şekillendirme potansiyeline sahip olarak görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl