Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avrupa’nın en büyük e-ticaret sitelerinden Alza, Bitcoin ile Tesla satıyor

Çek Cumhuriyeti merkezli Alza, ülkenin ve komşu Slovakya’nın en büyük perakende mağazası. Avusturya ve Almanya’nın yanı sıra Orta ve Doğu Avrupa’da faaliyet gösteren Alza, Batı Avrupa’ya doğru da genişlemeyi düşünüyor. Akza, Birleşik Krallık da dahil olmak üzere 25 Avrupa ülkesine teslimat imkanı sağlıyor. Alza, geçen ay kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini isteyen sayısız müşterilerinin bu isteklerini geri çevirmeyerek Bitcoin’i kabul etmeye başladı. Alza ayrıca Prag ve Bratislava’daki fiziksel satış noktalarına da Bitcoin ATM’si yerleştirdi. Alza, Bitcoin’i...

Çek Cumhuriyeti merkezli Alza, ülkenin ve komşu Slovakya’nın en büyük perakende mağazası. Avusturya ve Almanya’nın yanı sıra Orta ve Doğu Avrupa’da faaliyet gösteren Alza, Batı Avrupa’ya doğru da genişlemeyi düşünüyor.

Akza, Birleşik Krallık da dahil olmak üzere 25 Avrupa ülkesine teslimat imkanı sağlıyor.

Alza, geçen ay kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini isteyen sayısız müşterilerinin bu isteklerini geri çevirmeyerek Bitcoin’i kabul etmeye başladı. Alza ayrıca Prag ve Bratislava’daki fiziksel satış noktalarına da Bitcoin ATM’si yerleştirdi.

Alza, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak etkinleştirmesinden bu yana satışların yüzde 4’ünün Bitcoin ile ödenmiş olmasıyla mükemmel bir başarı elde etti. Geçen yılki cirosu 644 milyon Euro olan bir perakendeci için bu önemli bir oran.

 

Tesla da Bitcoin ile satılıyor

Alza, Bitcoin’i kabul etmesinden bir ay sonra web sitesinde Tesla’nın elektrikli otomobillerini listeledi. Şirket, Tesla’nın fiyatlarını da 50 Bitcon olarak belirledi.

Sitede Tesla’nın Tesla Model S ve Tesla Model X araçları yer aldı. Geçmişte Tesla’nın Bitcoin ile satın alınmasına birkaç örnek var. Bitcoin’i özümseyen bir kişi, kendi Tesla Model 3’ünün satışını bile Bitcoin’le yapmıştı.

 

Alza’nın yetkilisi Jaromir Ranek, konuyla ilgili şöyle dedi:

“En yeni Tesla artık online mağazamızda ve sadece 50 Bitcoin. Müşterilerimizin bunları bir akıllı telefon kadar kolayca alabilmelerini istiyoruz.”

Alza, ayrıca ertesi gün teslimat seçeneği de sunuyor ve hafta sonlarında da tatil yapmıyorlar. Ne için bekliyorsun?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl