Ripple davası ne zaman bitecek? Avukattan Eylül iddiası

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davayı yakından takip eden avukatlardan Jeremy Hogan, Ripple şirketinin davanın Eylül ayı civarında biteceğini düşündüğünü iddia etti.

2020 yılının Aralık ayında SEC’nin tüm kripto para evrenini şoke edecek bir şekilde Ripple şirketine açtığı “kayıtsız menkul kıymet satışı” davası 1,5 seneye yakın bir zaman geçmesine rağmen beklentilerin aksine hala sonuçlanmadı.

Davayı başından bu yana yakından takip eden ve hem XRP yatırımcılarına hem de kamuoyuna çok önemli bilgiler veren avukat Jeremy Hogan, Ripple şirketinin davanın Eylül ayında bitmesini düşündüğünü belirtti.

“Ripple davanın biteceğini düşündüğü için diğer dava tarihini kabul etti”

Twitter’dan konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hogan, Ripple’ın açtığı toplu davayla ilgili olarak yeni tarihin 18 Kasım olarak belirlendiğini, Ripple’ın bu tarihi, 26 Ağustos’tan 18 Kasım’a çekilme talebini bilerek kabul ettiğini söyledi:

“Ripple ve SEC arasındaki dava ne zaman biter? Ripple, 26 Ağustos ile 18 Kasım arasında biteceğini düşünüyor. Şu anda beklemede olan toplu dava için Ripple, yeni tarihin 26 Ağustos’tan 18 Kasım’a alınmasını kabul etti. Bunun sebebi SEC ile olan davanın 18 Kasım’dan önce biteceğini düşünüyor olmaları… Tabii ki her tarihte bitebilir, bu sadece Ripple’ın düşüncesi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ripple destekçisi avukat, dava sonucuyla ilgili tahminlerini paylaştı

“Eylül ve Ekim gibi biteceğini düşünüyorlar”

Hogan daha önce davanın Eylül ayında biteceğini düşündüğünü söylemişti. Bu konuya da değinen avukat, “Yaşananlar, Eylül ayı tahminime daha fazla güvenmemi sağlıyor. Ripple, Eylül/Ekim gibi davayı kazanacağını düşünüyor. dedi.

Garlinghouse yine SEC’ye yüklendi

Öte yandan kendisine kişisel olarak da dava açılan Brad Garlinghouse, FOX TV’de çıktığı bir programda yine SEC’ye yğklendi ve kurumun iddialarını kanıtlamak için zor zamanlardan geçeceğini belirtti.

Dava açıldığı dönemki başkan Jay Clayton’la bu konuda birçok kez görüştüğünü, ondan önceki tarihlerde de SEC yöneticileriyle toplantılar yaptıklarını belirten Garlinghouse, “Bir kez bile bize, ‘XRP menkul kıymettir’ demediler ve sonra bir anda geriye dönüp baktılar ve bize dava açmaya karar verdiler. Bu savunulması zor bir argüman” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl