AXS, kripto paralar düşüşteyken rekorunu nasıl kırdı?

Son haftalarda dünya çapında bir popülariteye ulaşan ve kullanıcı sayısı adeta katlanarak artan Axie Infinity blok zincir oyununun kendi token'ı olan AXS ve oyun-içi parası olan SLP token fiyatlarındaki artış devam ediyor. AXS, bu hafta sonu ATH yaparken, oyundaki NFT'lerin fiyatı da doğal olarak pahalılaşıyor.

Axie Infinity blok zincir oyununun kendi token’ı olan AXS tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı ekosistemin bir başka token’ı Small Love Potion (SLP) de yükselişte… AXS token, bu ayın başındaki fiyatından yüzde 275’lik kazanç ile hafta sonu 19.52 dolara ulaştı ve kendi rekorunu kırdı.

Bilindiği üzere, daha çok Pokemon’a da benzetilen ve oyuncuların, Axie adındaki karakterlerini çalıştırıp güçlendirdiği ve birbirleriyle savaştıkları oyun olan Axie Infinity’de, daha çok oynadıkça kazanma ihtimali artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Axie Infinity ile ilgili merak edilenler

Ethereum zincirine girince artış tavan yaptı

Oyunun içinde şu anda 1 milyondan fazla Axie bulunuyor ve bunların hepsi sadece, Axie Infinity piyasasından alınabilecek birer NFT konumunda… Axie Infinity, Mayıs ayı başında Ethereum ağındaki Ronin yan zincirine entegre edilmiş ve o günden bu yana oyunun kullanıcı tabanında müthiş bir büyüme görülmüştü.

Tüm bu artışlarla beraber, Axie’lerin yaratılması için gerekli olan ve bir oyun-içi parası olarak kabul edilen Small Love Potion (SLP) token’ları da 1 Temmuz’da yüzde 100’lük bir yükseliş görmüştü. Hafta sonu AXS’in zirve yapmasıyla birlikte SLP’de de yukarı hareket başladı ve token haberin yazıldığı dakikalarda 0.29 doları da aştı.

“Gerçek hayattaki işinden daha fazla kazananlar oldu”

AXS ve SLP token’larında bir süredir görülen bu yükselişler Axie Infinity’nin “oynadıkça kazan” özelliğini popüler yaptı ve BAE’den Filipinler’e, Katar’dan Küba’ya ve Venzuela’ya kadar birçok kullanıcı bu oyunu birer gelir kapısı haline getirdi. Oyunun Filipinler’deki topluluk üyelerinden bazılarının, gerçek hayatta yaptıkları işlerden daha fazla para kazandıkları ve bu sayede işlerini bıraktıkları da gelen bilgiler arasında…

NFT’ler pahalılaşıyor, oyuna girmek zorlaşıyor

Axie Infinity’de oyuna başlamak için en az Axie NFT’si almak gerekiyor. Bu pahalı kurala rağmen oyunun popülaritesi ve katılımcı sayısı da her geçen gün artıyor. Oyun tüm dünyada o kadar popüler oldu ki, en ucuz Axie 0.15 ETH (yaklaşık 340 dolar) fiyata ulaştı. En pahalı Axie ise geçen yıl Kasım ayında 300 ETH fiyata satılmıştı. Fiyatın dolar karşılığı o dönem için 130 bin dolardı. Aynı Ethereum değeri şu anda 600 bin dolar…

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl