Axie Infinity yaratıcısı Sky Mavis Google anlaşmasını açıkladı

Bir dönem Uzakdoğu başta olmak üzere kripto para dünyasında fırtına gibi esen Axie Infinity oyununun yaratıcısı şirket olan Sky Mavis, Mart ayında hack'lenen Ronin köprüsünün güvenliğini sağlama konusunda Google Cloud ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

Mart ayında hack’lenen ve Roinin köprüsünden 600 milyon dolarlık kripto para çalınan Axie Infinity’nin Ronin köprüsü için Sky Mavis, Google Cloud ile çok yıllı bir anlaşma yaptı. Google Cloud; Animoca Brands, DappRadar ve Nansen ile birlikte bir nod havuzunda çalışan kurumsal doğrulayıcılardan bir tanesi olacak. Şirket, doğrulayıcı çalışma sürelerini izleme rolünü üstlenecek ve ağın toplu güvenliğine katkı verecek.

Konuyla ilgili konuşan Sky Mavis’in kurucu ortağı ve CTO’su Viet Anh Ho, işbirliğinin nedenlerinden biri olarak Google Cloud’un otomatik ölçeklendirme ve uygulama dağıtım özelliğini gösterdi:

“Bu sayede mühendislerimiz, kullanıcıların çok daha sürükleyici deneyimler elde etmeleri için rahatça ve daha serbest şekilde çalışabilecekler”

Google Cloud yöneticisi olan Ruma Balasubramanian da, Sky Mavis ile yapılan anlaşma sayesinde şirketin yol ahritasındaki hedeflere daha hızlı ulaşmasının sağlanacağı, bununla birlikte de altyapı güvenliğinin elde edileceğini belirtti. Balasubramanian ayrıca Axie Infinity’nin geliştirdiği play-to-earn konseptini övdü ve gelişmekte olan sektörle ilgili Google Cloud ile Sky Mavis arasında ileriki dönemlerde başka ortaklıklar da kurulabileceğini söyledi.

Sky mavis’in bu yaptığı anlaşmanın en büyük sebebi tabii ki Mart ayında yaşanan Ronin köprüsü saldırısı… Şirket böyle bir olayın bir kez daha yaşanmaması adına gerekli hamleleri yapmaya devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl