Axie Infinity’de (AXS) staking ve DEX hamleleri sonrası yeni rekor

NFT’ye dayalı popüler blok zinciri oyunu Axie Infinity‘nin token’ı AXS, üst üste gelen merkeziyetsiz borsa ve staking hizmeti hamleleriyle birlikte her geçen gün rekor kırıyor.

Proje, 30 Eylül’de kendi staking programını devreye almıştı. Yıllık tahmini ödüller, ilk etapta yüzde 500’ün üzerine kadar ulaşmıştı. Bu rakam, daha sonra stake edilen AXS miktarı arttıkça düştü ve bugün itibari ile yüzde 187 oldu. Son verilere göre, toplam stake edilen token miktarı, 12 milyon 575 bin AXS veya 1.82 milyar dolar. Ayrıca ekip, oyunun ilk kullanıcılarına da (10 bin kişi) mevcut fiyatlarla 116 milyon dolar değerinde AXS dağıtılacağını açıkladı.

Öte yandan Axie Infinity, bir merkeziyetsiz borsa da açacağını duyurdu. Bu yeni ürünün ekosistemde kullanılan token’ların alım satımını kolaylaştıracağı belirtiliyor.

İki haftada yüzde 200’ün üzerinde artış

Bu iki gelişmenin de etkisiyle AXS, bugün 150 doları gördü. Fiyat, bundan yaklaşık iki hafta önce 48 dolardı. Böylece kısa sürede yüzde 200’ün üzerinde bir değer artışı kaydedildi.

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin’in şirketi ConsenSys tarafından desteklenen oyun projesi, özellikle Filipinler’de oldukça yaygın. Hatta Filipinler’de bu oyunun işsizlerin umudu olduğu, çok sayıda insanın hayatını Axie Infinity üzerinden kazandığı söyleniyor. Son veriler, Axie Infinity’nin oyuncu sayısının 2 milyonu aştığı, günlük aktif kullanıcının da 100 binin üzerinde olduğunu gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl