Axie Infinity’deki arsa rekor fiyata alıcı buldu

NFT tabanlı oyun Axie Infinity’de bir arsa, “wen land” adlı bir kullanıcıya 550 ETH’ye satıldı. Mevcut fiyatlarla bu miktar, yaklaşık 2.5 milyon dolar ediyor.

Türk Lirası ile 30 milyon TL değerindeki arsa, Axie Infinity’nin son derece nadir olarak tanımlanan “Genesis” arazi türünün bir parçası. Axie Infinity haritasının orta yerinde yer alan bu araziler, yalnızca 220 parselden oluşuyor. Ayrıca bölgenin Chimera Bosses ve Raids gibi özel içeriklerin barınma alanı olacağı belirtiliyor.

Axie Infinity oyunundaki bir arsa, “wen land” adındaki bir kullanıcı tarafından yaklaşık 2.5 milyon dolara satın alındı.

Söz konusu satışın sadece Axie Infinity’nin değil, aynı zamanda tüm platformların en büyük dijital arsa satışı olduğu söyleniyor. Axie’den yapılan açıklamada, “Bunun tek bir dijital arsa için şimdiye kadar ödenen en yüksek miktar olduğuna inanıyoruz.” denildi.

Daha önce, Axie Infinity’den dokuz arsa için Şubat ayında 1.5 milyon doların üzerinde bir bedel ödenmişti.

Axie Infinity, kullanıcıların oynadıkça SLP adı verilen token’ları kazanmalarını sağlayan, blok zinciri tabanlı popüler bir oyna-kazan oyunu. Vietnam merkezli bir şirket olan Sky Mavis tarafından geliştirilen oyun, özellikle Filipinler, Venezuela, Arjantin ve Brezilya’da çok oynanıyor.

Son olarak Salı günü, rakip platform Decentraland’de 116 parsellik bir sanal arsa 2.5 milyon dolarlık MANA karşılığında satın alındı. Satın alım, Kanadalı yatırım şirketi Tokens.com tarafından yapıldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl