Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

“Yüksek faiz” iddiasıyla yola çıkan token birkaç saatte %99 çakıldı

AXN token'ı, piyasaya sürüldükten birkaç saat sonra yüzde 99 oranında değer kaybetti. Buna bir güvenlik açığının suistimalinin yol açtığı iddia ediliyor.

Axion Network’ün AXN token’ının fiyatı, piyasaya sürüldükten çok kısa süre sonra yüzde 99 oranında değer kaybetti. Bu kaybın bir güvenlik açığının istismarı sonucunda meydana geldiği ileri sürülüyor.

Projede 80 milyar AXN beklenmedik bir şekilde basıldı ve satıldı. Axion Network’ün AXN token’ı, bugün günün ilk saatlerinde piyasaya çıkmıştı ve birkaç saat sonra ise fiyat çöküş yaşadı. Ekip, bunun bir güvenlik açığının suistimalinden kaynaklanabileceğini söylüyor.

Axion Network’ün yöneticilerinden biri resmi Telegram kanalında “Akıllı sözleşmede staking ile ilgili bir para basma açığından yararlanılmış gibi görünüyor.” dedi ve 500 bin doların çalındığını ekledi.

Ekip, kullanıcılara “Şu anda AXN satın almayın” çağrısı yaptı.

CoinGecko’ya göre AXN’nin fiyatı 0.00034079 dolardan 0.00000015 dolara yüzde 99’luk bir düşüş yaşadı.

AXN'nin fiyatı böyle çöktü
AXN’nin fiyatı böyle çöktü

Axion Network, kendini “yüksek getirili yatırım platformu” olarak tanımlıyor. Kullanıcıları, token’larını kilitlemeye teşvik eden platform, böylece “faiz parasıyla geçinerek hayatın tadını çıkarabileceklerini” iddia ediyor.

Öe yandan AXN, HEX sahiplerine 1:1 oranında dağıtılmıştı. HEX projesinin de bir dolandırıcılık projesi olduğu ifade ediliyor.

Son olarak Axion Network’ün internet sitesinde projenin ünlü denetim ekipleri Hacken ve Certik tarafından denetlendiği ve akıllı sözleşme kod incelemesi ile güvenlik analizleri yapıldığı belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl