Ayı piyasasına rağmen Ethereum kullanıcı sayısında yüzde 36 artış

Başta merkeziyetsiz finans ve NFT'ler hakkında olmak üzere platformlarla ilgili önemli verilere sağlayan Dune Analiytics, 2022'nin 3. çeyreğinde Ethereum'daki kullanıcı sayısının %36 arttığını aktardı. Merge güncellemesinin de içinde yer aldığı çeyrekte Ethereum 4.5 milyon kullanıcı kazandı.

Özellikle Eylül ayındaki Merge güncellemesi ile kurumsal firmalar arasında dahi adını duyuran Ethereum’a olan bu ilgi şu ana kadar fiyata yansımamış gözükse de, kullanıcı sayısındaki artış dikkat çekiyor.

2021 4. çeyreğinden bu yana düşüyordu

Daha çok DeFi ve NFT’ler konusunda veri sağlayan bir blok zinciri analitik firması olan Dune Analiytics, Ethereum’daki kullanıcı sayısının sadece 3. çeyrekte %36’lık artış yaşadığını belirtti. Dune Analiytics rakamlarına göre Ethereum, bu zaman dilimi içerisinde 4.5 milyon yeni kullanıcı kazandı. Ethereum’daki kullanıcı sayısı 2021’in 4. çeyreğinden bu yana düzenli bir şekilde düşüş yaşıyordu.

“İndirimli fiyatlar da hesaba katılmalı”

Analistler Merge geliştirmesinin bu artışta önemli bir etkisinin olduğunu ancak tek sebep olarak gösterilemeyeceğini belirtiyor. BestBrokers şirketinden analist Alan Goldberg konuyla ilgili olarak, “Diğer faktörler de mutlaka hesaba katılmalı. Bu çeyrekteki ucuz fiyatlar, kripto paraları yatırım fırsatı olarak gören birçok kişi için alım fırsatı oldu. Ethereum da bu ilgiden nasibini almış görünüyor” dedi.

Terra LUNA çöküşünün ardından yaşanan fiyat krizinde 900 doların da altına inen Ethereum sonraki dönemde ise toparlanmayı başarmıştı. İkinci en büyük kripto para şu anda yaklaşık 1350 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl