Ayı sezonu bitiyor mu? Hareketli Bitcoin sayısında rekor düşüş

Bitcoin çok sert şekilde ayı sezonunu yaşamaya devam ederken, son haftalarda fiyat hareketlerindeki sıkışma da dikkat çekiyor. Glassnode şirketi ise yaptığı araştırmada elde ettiği rakamlarla ilgili, son 6 ayda hareket eden BTC sayısının rekor seviyede azaldığını ve bu durumun genelde uzun ayı sezonlarının sonlarında görülmeye başladığını belirtti.

Zincir üstü veri platformu Glassnode çok önemli bir veri paylaştı ve dolaşımdaki arzın sadece yüzde 18.12’lik kısmının son 6 ayda hareket ettiğini belirtti.

Tüm zamanların en düşüğüne yaklaşıyor

Dolaşımda 3 milyon 485 bin Bitcoin olduğu düşünüldüğünde son 6 ayda hareket eden coin sayısı da yaklaşık 620 bin BTC’ye denk geliyor. Glassnode verdiği bilgide bu rakamın tüm zamanların en düşüğüne çok yakın olduğunu ve bu tür durumların genelde uzun süren ayı piyasası dönemlerinin sonlarında görüldüğünü belirtti.

Glassnode kısa süre önce de son haftalarda borsalardan 15 binden fazla Bitcoin çekildiğini ve bu rakamın Haziran ayından bu yana en yüksek rakam olduğunu gösteren bir veri paylaşmıştı. Bilindiği üzere yatırımcılar genelde satış yapmayı düşünmedikleri zaman coin’lerini veya token’larını borsalardan çekiyorlar.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl