Ayı sezonuna rağmen 2022’de binlerce Bitcoin ATM’si kuruldu

2022 yılı kripto paralar açısından adeta kabus gibi geçerken, yaşanan sert ayı sezonuna rağmen bu sene küresel çapta 4 binden fazla Bitcoin ATM'sinin kurulduğu belirtildi.

Fiyat düşüşlerine rağmen tüm dünyada Bitcoin adaptasyonu hızla artarken, Bitcoin ATM’lerinin modası da geçmiyor. CoinATMRadar’ın verdiği bilgiye göre, 2022 yılında yaşanan sert kripto kışına rağmen dünya çapında toplamda 4239 Bitcoin ATM’si kurulumu yapıldı.

2022’nin Ocak ayında 34 bin 358 olan Bitcoin ATM sayısı 30 Aralık 2022 günü itibariyle 38 bin 597 oldu. Bilindiği gibi yaşanan kripto krizi birçok şirketin iflasına ya da küçülmesine yol açmış, bunlar arasında kripto ATM şirketleri de yer almıştı. Buna rağmen rakamdaki önemli artış da dikkat çekiyor.

Her geçen gün artıyor

Uzmanlar ise Bitcoin ATM’lerindeki artıştaki en önemli rolün, dijital ödemelerin her geçen gün daha çok kullanılması ve daha çok işletme tarafından ödemelerde kabul edilmesi olarak gösteriyor. Tüm gelişmelere rağmen ise bazı yargı bölgelerinde sert kısıtlamalar uygulanıyor. Örnek olarak kripto ATM’leri bazı ülkelerde para aklama aracı olarak da görülüyor. Hacker’ların da ciddi şekilde ilgi duyduğu ATM’lerde birçok kişinin adına da hacker’lar tarafından zaman zaman işlemler yapılıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl