Son dakika… Ayşen Gruda hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından biri olan Ayşen Gruda, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Gruda 74 yaşındaydı.

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Ayşen Gruda, 74 yaşında hayata veda etti.

Gruda, bir süredir İstanbul’da bulunan özel bir hastanede kanser tedavisi görüyordu ve son günlerinde yoğun bakımda bulunuyordu. Ünlü oyuncunun cenazesinin Cuma günü toprağa verileceği öğrenildi.

Oyunculuğa 62’de başladı

Gruda’nın oyunculuk yeteneği henüz çocuk yaştayken Ermeni komşularının taklidini yaptığı sırada ailesi tarafından keşfedildi. Lise çağında babasını kaybeden oyuncu, geçim sıkıntıı nedeniyle okulunu yarıda bırakarak çalışmaya başladı. Gruda, profesyonel oyunculuğa adımını 1962 yılında Kongre Eğleniyor adlı tiyatrodaki küçük bir hizmetçi rolüyle başladı.

‘Domates Güzeli’ lakabını nasıl aldı?

Gruda, ‘Domates Güzeli’ lakabını, 1977 yılında televizyonda yayınlanan bir skeçteki Domates Güzeli Nahide Şerbet karakteri ve oynadığı domates salçası reklamlarından sonra aldı.

Ayşen Gruda, ‘Domates Güzeli’ lakabını oynadığı domates salçası reklamlarıyla aldı

Ayşen Gruda nereli?

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu, 30 Kasım 1945 yılında İstanbul’un Yeşilköy semtinde dünyaya gelmişti. Daha önceki soyadı Erman olan Ayşen Gruda, Gruda soyadını tiyatro oyuncusu Yılmaz Gruda ile evlendikten sonra oldu. Ünlü oyuncu, Yılmaz Gruda’dan boşandıktan sonra da aynı soyadını kullanmaya devam etti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl