Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

AZ Alkmaar, yeni anlaşmayla bilançosunda Bitcoin tutacak

Hollanda’nın önde gelen futbol kulüplerinden AZ Alkmaar, kripto para alım satım platformu Bitcoin Meester ile ortaklık anlaşmasına imza attı. 2024’e kadar geçerliliği bulunan anlaşmayla Bitcoin Meester, AZ Alkmaar’ın resmi kripto para iş ortağı oldu. Ortaklık, futbol dünyasında kripto para farkındalığını artırmayı hedefliyor.

Sponsorluk bedelinin bir kısmının Bitcoin ile ödendiği açıklandı. AZ, iş birliği süresince BTC’leri bilançoda tutacak ve bunu yapan ilk Hollandalı kulüp olacak. Kulübün ayrıca Bitcoin’i profesyonel sporculara maaş ödemesinde bir seçenek olarak sunacağı belirtiliyor.

Bitcoin Meester CEO’su Mitchell Zandwijken, “Spor ve özellikle futbol bizim için en stratejik pazarlar arasında. Bu anlaşmayla AZ tarftarlarını ve Hollandalıları kripto paralar ve Bitcoin Meester ile tanıştırmak istiyoruz.” dedi.

AZ Alkmaar yöneticisi Michael Koster ise “Kripto para piyasası, son yıllarda kullanıcıların katlanarak büyümesiyle beraber patlama yaşıyor. Piyasa cazip görünüyor ancak yeni bir pazarda rehberliğe de ihtiyaç var. Herkes kripto paralara aşina değil ve Bitcoin Meester bu dünyadaki yeni kullanıcılara sorumlu bir şekilde rehberlik ediyor.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl