İflas eden Babel Finance, BTC ve ETH destekli yeni coin çıkarıyor

Terra LUNA çöküşünün ardından müşteri fonlarını koruyamayan ve yüz milyonlarca dolarlık kayıp yaşayarak çekim işlemlerini durduran Babel Finance, "kurtarma coin'i" adında yeni bir kripto para çıkaracak ve buradan elde edeceği gelirlerle borçlarını ödemeye çalışacak. Yeni çıkarılacak ve adı "HOPE" yani "umut" olacak olan bu sabit coin, Bitcoin ve Ethereum ile desteklenecek.

Yaptığı trade işlemlerinde 8 bin Bitcoin ile 56 bin Ethereum kaybeden ve 2022’nin yaz aylarında kripto krizinin en yoğun olduğu dönemde iflas eden Babel Finance, yeni bir sabit coin çıkaracak. ABD medyasından Bloomberg‘in haberine göre, şirkette şu anda tek yetkili isim olarak kalan Yang Zhou, neredeyse tüm umutlarını yeni çıkacak olan bu coin’e bağladı.

Önce borç erteleme sonra ödeme

Haberde Zhou’nun ilk etapta bir borç erteleme hakkı başvurusunda bulunma plânının olduğu ve Singapur Yüksek Mahkemesi’ne yapılacak başvuruda, alacaklıların 6 ay boyunca hiçbir talepte bulunmamasının isteneceği belirtildi. Plâna göre, bu hak elde edildikten sonra ise yeni merkeziyetsiz proje başlatılacak ve “Babel Recovery Coins” yani “Babel Kurtarma Coin’leri” ortaya çıkacak. Buradan elde edilecek gelirlerle de alacaklıların borçları ödenecek.

BTC ve ETH destekli HOPE coin!

Bloomberg’in gördüğünü iddia ettiği belgelerde yeni çıkarılacak olan sabit coin’in dolara olan dengesinin Bitcoin ve Ether teminatlarıyla korunacağı belirtiliyor. “Kurtarma coin’i” olarak ifade edilen coin’in resmi adı ise “HOPE” yani “umut” olacak.

Ön satış 0.5 dolardan…

Öte yandan HOPE coin, ön satış ile yüzde 50 indirimli şekilde katılımcılara sunulacak ve 0.5 dolardan satılacak.

Terra LUNA krizi öncesinde 80 milyon dolar yatırım alan Babel Finance, 2 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. İflas eden bir başka kripto kredi şirketi Genesis’in de Babel Flnance’e 150 milyon dolar borcu bulunuyor.

Babel Finance’in, yaşadığı krizin ilk günlerinde yaklaşık 280 milyon dolar kaybettiği belirtilmiş ancak daha sonra rakamın yaklaşık 550 milyon dolar olduğu ortaya çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl