‘Baby Boomer’ların çocukları, altınları kripto paraya çevirecek’

Digital Currency Group'un kurucusu ve CEO'su Barry Silbert, Baby Boomer'ların (1946-64 arası doğanlar) çocuklarının ebeveynlerinden elde ettikleri önemli miktardaki altınlarını, kripto paralara çevireceklerini iddia etti.

Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Baby Boomer’ların (1946-64 arası doğanlar) çocuklarının ebeveynlerinden elde ettikleri önemli miktardaki altınlarını, kripto paralara çevireceklerini iddia etti.

Ülkenin en büyük bankalarını temsil eden Financial Services Roundtable tarafından sunulan bir fintech forumundan önce konuşan Silbert, genç nesil yatırımcıların artık hisse senedi satın almadıklarını belirtti. Silbert ayrıca Wall Street’in yeni bir varlık sınıfı olarak kripto paralara atlamaya hazırlandığını söyledi.

Silbert’in kripto odaklı girişim sermayesi şirketinin, 30 ülkede, Coinbase ve CoinDesk dahil olmak üzere yaklaşık 120 yatırımı var.

Düzenleyici cephede ise Coin Center araştırma direktörü Peter Valkenburgh, “ABD devlet kurumları, küresel olarak uyumlaştırılmış düzenlemeleri yurt içinde zorlayabilmeleri için önce yurt içinde tekdüze kripto kuralları getirmeliler.” ifadelerini kullandı.

Buradaki düzenleyici yaklaşımın bir örneği olarak, Peter Valkenburgh, her bir devletin, kripto para karşılığı para transferi için kendi kurallarının olduğunu söyledi.

Ayrıca, menkul kıymet düzenlemelerinin, öncelikle yatırım olarak kullanıldığında, token’lar için en mantıklı yol olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl