Bahamalar regülatöründen açıklama: 3.5 milyar $’lık FTX varlığı tutuyoruz

FTX'in iflas davası iki yönlü olarak New York ve Bahamalar'da devam ederken, ada ülkesi regülatöründen önemli bir açıklama geldi ve FTX'in 3.5 milyar dolar değerdeki varlığının 12 Kasım gününden bu yana kendilerinde olduğu belirtildi.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu yaptığı açıklamayla, iflas eden FTX’in 3.5 milyar dolarlık varlığının kendilerinde olduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada, varlıklara el konulma kararının ise borsadaki güvenlik açıkları sebepli olduğu kaydedildi.

Bilindiği üzere FTX’in Bahamalar’da kayıtlı olan şirketi FTX Digital Markets’tan, 11 Kasım’daki iflas açıklamasının hemen ardından 400 milyon dolara yakın kripto para çalınmıştı. Geçtiğimiz günlerde de ABD Adalet Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Bahamalar SEC’si ayrıca, ülkedeki Yüksek Mahkeme’nin vereceği karara kadar kripto paraların kendilerinde kalacağını da açıkladı. Mahkemenin kararı gereğince, bu fonların FTX’e gönderilmesi de söz konusu olabilir.

FTX’in New York’taki iflas mahkemesinde yer alan avukatları da geçtiğimiz günlerde Bahamalar’daki avukatları, SBF ile birlikte çalışmakla itham etmişlerdi ve hack olayı ile kripto paraların Bahamalar SEC’sine geçişinin arkasındada yine SBF’nin olduğunu öne sürmüşlerdi.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl