Bakkt açıkladı: Starbucks’ta Bitcoin’le kahve dönemi yakın

New York Borsası (NYSE) tarafından desteklenen dijital varlık platformu Bakkt, 2020 yılında tüketiciler için geliştirdiği uygulamayı Starbucks'la birlikte deneyecek.

991 0

New York Borsası (NYSE) tarafından desteklenen dijital varlık platformu Bakkt, 2020 yılında tüketiciler için geliştirdiği uygulamayı Starbucks’la birlikte deneyecek.

Son dönemde Bitcoin ile ilgili gelişmelerle sıkça gündeme gelen ve BTC vadeli işlemleri başlatan Bakkt, 2020 yılının ilk yarısında tüketiciler için geliştirdiği mobil uygulamayı Starbucks’la test edecek.

Bakkt’ın Ürün Geliştirme Müdürü Mike Blandina’nın blog yazısında bahsettiği gelişme için “Tüketicilerin dijital varlıkların değerini keşfetmelerini ve kilidi açmalarını, aynı zamanda bunlarla nasıl işlem yapabileceklerini veya izleyebileceklerini kolaylaştıracak bir tüketici uygulaması başlatacağız. Genişleyen harcama gücüne sahip daha geniş bir müşteri kitlesine erişim sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Bu yılın başlarında Starbucks, Bakkt ile olan ortaklığının bir parçası olarak cömert bir hisse senedi almıştı. Bakkt’ın hisse payının, nakit yatırım yapmadığı için orantısız derecede yüksek olduğu ileri sürülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun