Bakkt’tan yeni Bitcoin ürünü

Bakkt, bugün blog yazısındaki duyurusunda Bitcoin opsiyonlu işlemleri 9 Aralık’ta başlatacağını açıkladı.

935 0

Bakkt, bugün blog yazısındaki duyurusunda Bitcoin opsiyonlu işlemleri 9 Aralık’ta başlatacağını açıkladı.

Geçtiğimiz ay ilk kez gerçekleştirilen ve bugün gelen verilerle 23 Eylül’deki lansmanından bu yana 20.22 milyon dolar seviyesinde toplam hacme ulaşan Bakkt’ın aylık Bitcoin vadeli işlemlerinin opsiyonlu işlemlerinin de 9 Aralık 2019 tarihinde de resmen başlayacağı duyuruldu.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, 2 aydan kısa bir süre önce vadeli işlemlerin başladığının hatırlatıldığı gönderide “Dijital varlıklara güven ve fayda sağlamayı taahhüt ediyoruz ve opsiyon sözleşmesi, düzenlenmiş pazarlar için geliştirdiğimiz birçok ürüne örnektir. Bakkt Bitcoin Opsiyon sözleşmesi, Bakkt aylık vadeli işlemleri sözleşmesi kriterine dayanacak ve kurumsal yatırımcılar, müşterileri ve yatırımcıları için bu varlık sınıfının geliştirilmesinde önemli bir adım teşkil ediyor ”dedi.

Bakkt Bitcoin opsiyonlu işlemlerin ilk seferde ücretsiz olarak çıkacağı sonrasında opsiyon sözleşmesi başına 1.25 dolar ücret alınacağı bildirildi.

CEO Leoffler bu gelişmeyle ilgili ayrıca “Likidite yaratmak, piyasada şeffaflık yaratmak ve açık ilgi oluşturmak için piyasa katılımcılarıyla yakın çalışıyoruz. Özellikle, 23 Ekim tarihinde Bakkt Bitcoin Aylık Vadeli İşlemlerinde 590 sözleşmenin el değiştirdiğini gördük ve bu bir rekor. Aynı zamanda hem günlük hem de aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerimizde kesintisiz fiziksel teslimatlarla bir dönüm noktasını tamamladık.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun