Bir dönem “Kurumsal firmalara Bitcoin’i getirecek” denilen Bakkt batıyor mu?

Bir dönem Starbucks anlaşmalarıyla çok konuşulan, 2021'de New York Borsası'nda listelendiğinde hisseleri bir günde %200 artan Bakkt platformu, SEC'ye dün yaptığı bildirimle nakit sorunları yaşadığını açıkladı. Açıklmada elde bulunan nakdin önümüzdeki 1 yıl için yeterli olmayabileceği kaydedildi.

Kurumsal firmaların kripto para alıp satmalarına izin veren bir platform olan Bakkt, SEC’ye yaptığı bildirimle, önümüzdeki 1 yıllık faaliyetlerini karşılayacak nakit paraya sahip olmayabileceğini belirtti.

New York Borsası’nın sahibi olan Intercontinental Exchange (ICE) tarafından da desteklenen Bakkt, kötü gidişata sebep olarak ise faaliyetlerinden yüksek kâr elde edememesini gösterdi.

Yapılan açıklamada, “Yatırım almadan, faaliyet kârı ve yeterli nakit akışı elde edebileceğimizden, dolayısıyla da işlerimize devam edebileceğimizden emin değiliz” denidli.

Starbucks ortaklığıyla hatırlanıyor

2018’de, dönemin sert ayı sezonu şartlarında kurulan ve “kurumsal firmalara Bitcoin’i getirecek” sözüyle hatırlanan Bakkt, Starbucks ile çeşitli anlaşmalar da yapmıştı.

Özellikle Bitcoin ile kahve alınması konusunda çeşitli adımlar atılsa da bu proje regülasyonlardan ötürü hayata hiçbir zaman geçmemişti. Bakkt, daha sonra uygulamasına Starbucks uygulamasını entegre etmişti ancak bu da direkt olarak Bitcoin ile alım yapılmasını sağlamamıştı.

2021’de büyük ses getirdi

Bakkt ayrıca 2021 yılının son bölümünde Bitcoin’in 69 bin dolara yürüdüğü dönemde de, New York Borsası’nda listelenmişti. Listelendiği gün değeri %200 artan şirket, daha sonra ise ayı sezonunun gelmesiyle büyük düşüşler de yaşamıştı.

O dönem hisse değeri 40 dolara kadar ulaşmıştı. Hisseler şimdi ise 1.3 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl