Balaji Srinivasan: 2024 seçimleri Bitcoin üzerinden olacak

Geçtiğimiz aylarda yaptığı 1 milyon dolarlık Bitcoin tahminiyle çok konuşulan Balaji Srinivasan, Twitter'dan bir kez daha önemli bir iddiada bulundu ve ABD'deki 2024 seçimlerinin Bitcoin üzerinden ilerleyeceğini belirtti.

1 milyon dolarlık Bitcoin fiyat iddiasını kısa süre önce kapatan ve geçtiğimiz gün de soğuk cüzdanlarla ilgili Apple ile Google’ın tehlikeli olabileceğine dair bir yorum yapan Balaji Srinivasan, bu kez de ABD başkanlık seçimlerine değindi.

“Seçim mücadelesi Bitcoin üzerinden gidecek”

900 binden fazla takipçisinin olduğu Twitter hesabından ABD seçimlerini etkileyecek en önemli unsurlardan birinin Bitcoin konusu olacağını dile getiren Coinbase eski CTO’su şu ifadeleri kullandı:

“Eğer 2016 ilk Twitter seçimiyse, 2024 de Bitcoin seçimi olacaktır. 2012 yılında Obama’nın seçilmesindeki en büyük faktörlerden biri Facebook’tu. Birçok kişi o dönem Facebook’u ve sosyal medyayı da bir balon olarak görüyordu. Aslında seçimin merkezinde de Facebook yoktu.

Ama 2016’da Twitter merkezdeydi. Çünkü Twitter o dönem sadece Trump’ın konuşabileceği bir yer değil, aynı zamanda Brexit, Bolsonaro ve diğer sağ-sol popülist insanlar için de bir merci olmuştu. Kötü ya da iyi, bu kişi ve oluşumlar için sansür uygulayan medyadan bağımsız bir alan olmuştu.

2016’dan sonra yönetimler Twitter’ı daha da ciddiye almaya başladılar. Platformu sansürleme çalışmaları başladı. 2022’de Elon Musk’ın alımıyla bu biraz tersine döndü ancak hala merkeziyetsiz bir sosyal medya lazım.

2023 yılında ise ABD’nin ödeme yapamaz hale gelmesini konuşuyoruz. Fiat para krizini konuşuyoruz.

Particilik yapanların düşmanlığının şu an fazla olduğunu düşünüyorsanız, ‘her şey balonu’nun seçim öncesi patladığını düşünün. Varlıklara el konulmasına izin veren bir kararname çıkarıldığını düşünün…

İşte o zaman, bir dönem balon ya da geçici bir heves olarak görülen Bitcoin, 2024 seçiminin tek konusu da olabilir. ‘Bitcoin tutma hakkı sizlerden alınmayacaktır’ denilebilir.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl