BALD fiyatında büyük düşüş: Geliştirici, havuzdan 6800 ETH çekti

Dün çıkarılan ve fiyatında saatler içinde büyük yükseliş gören "meme coin" BALD, geliştiricinin likidite havuzundan 6800 Ether çekmesiyle büyük düşüş yaşadı. Fiyat 0.09 dolardan 0.01'e düşüp, hemen ardından 0.04 dolara kadar yükseldi.

Coinbase’in Ethereum 2. katman ağı Base’de çıkarılan ve ilgi patlaması yaşayarak büyük fiyat yükselişi gören BALD, sert ve volatil hareketler yapıyor. Dün 30 bin kat yükselen ve piyasa değeri 90 milyon dolara dayanan meme coin’in fiyatında bugün çok sert bir düşüş oldu.

6800 ETH çekildi

BALD meme coin’inin arkasındaki geliştirici, Base üzerindeki merkeziyetsiz borsa LeetSwap’taki likidite havuzundan 6800 ETH çekti. Bu durum ise bir likidite kıtlığı yaşanmasına neden oldu. Kriz, fiyatı 0.09 dolar seviyesinden 0.01’e kadar çekti. Düşük fiyattan alım yapmak isteyen trader’lar daha sonra fiyatı 0.04 dolara kadar çıkardılar.

Ancak daha sonra bir kez daha sert düşüş geldi. Fiyat haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0.018 dolardan işlem görüyor.

Hatırlanacağı üzere dün Base üzerinde çıkarılan BALD, yaklaşık 8 saatte 30 bin kattan fazla yükselmişti. Coinbase’in Ethereum ikinci katman çözüm ağı olan Base’de ise büyük bir işlem hacmi patlaması yaşanmıştı. Ağ üzerinde BALD işlemleri rekor kırarken, Base günlük bazda 276 bin işlem görmüştü.

Base üzerindeki 24 saatlik işlem hacmi de 240 milyon doların üzerinde bulunuyor. Base üzerindeki merkeziyetsiz borsalardan iki tanesi olan LeetSwap ve RocketSwap’taki BALD işlem hacmi de 95 milyon doları aştı. Bu rakam, Base’in günlük hacminin yüzde 40’ına denk geliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl