BALD token’da likiditeyi çeken SBF mi: “FTX ve BALD arasında binlerce ETH transferi”

Pazar akşamı ortaya çıkan ve Base üzerinde alınıp satılarak 30 bin kat değerlenen BALD ile ilgili büyük bir iddia ortaya atıldı. Kripto araştırmacıları, gizemli BALD geliştiricisinin SBF ya da Alameda içinden biri olduğunu düşünüyor.

30 bin kat yükselen ancak dün öğle saatlerinde likidite havuzundan 6800 ETH’nin çekildiği BALD token için kripto analistlerinden inanılması güç bazı iddialar ortaya atıldı. Analist Adam Cochran başta olmak üzere bazı araştırmacılar SBF ile Alameda’yı işaret etti.

“%90 SBF ya da Alameda’dan biri…”

Geçmişte FTX’te çalışan bazı kişilerin de bu geliştiricinin SBF olduğunu düşündüğünü belirten Cochran şunları söyledi:

“BALD geliştiricisinin FTX ya da Alameda’dan biri veya SBF’nin kendisi olduğundan %99 eminim. FTX’te çalışmış olan bazı kişiler de bu şekilde düşünüyor. Cüzdan geçmişi bunu işaret ediyor”

“VPN kullanarak internete giriyordu”

Twitter’da Hype olarak bilinen anonim yatırımcı da bir başka detaya dikkat çekti ve “BALD geliştiricisinin paylaşımları da SBF’ninkilere benziyor. Ayrıca zincir üstü hareketler de SBF’nin mahkeme günleriyle uyumlu” dedi. Hype Twitter hesabından fark ettiği detayları şu şekilde paylaştı:

“FTX ve BALD arasında binlerce ETH transferi var. BALD geliştiricisi SUSHI tekliflerinde ilk oy verenlerden. SBF de öyleydi. SBF gibi tweet’ler atılıyor. SBF’nin kısa süre öncesine kadar VPN kullanarak internete girdiğini de biliyorduk”

Bazı kullanıcılar da BALD Twitter hesabında kullanılan bazı İngilizce kelimelerin, SBF’nin tweet’lerinde de çokça geçtiğini vurguladılar.

“FTX ve Alameda’dan kripto yatırıldı”

Reddit kullanıcıları da cüzdan takibinde önemli sonuçlara ulaştılar. BALD geliştiricisinin cüzdanının, 2 yıldan fazla sürede hem FTX hem de Alameda’dan kripto transferi aldığını belirten araştırmacılar, buradaki fon değerinin 12 bin 300 ETH olduğunu belirttiler.

Terra LUNA iddiası…

Bir Twitter kullanıcısı ise hikayeye bambaşka bir boyut kazandırdı. BALD geliştiricisinin Binance cüzdanına para aktaran adreslerden bir tanesinin, geçtiğimiz sene çöken Terra LUNA’nın UST dengesinin bozulmasını ilk tetikleyen hesaplardan olduğu iddia edildi.

Ev hapsinde ve kısıtlı teknoloji

SBF uzun süredir ev hapsinde ve teknolojik cihazları kullanması büyük ölçüde yasaklanmış durumda… Ancak ev içinde bu yasakları delip delmediğinin ne şekilde kontrol edildiği tam anlamıyla da bilinmiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl