Balinalar 2.2 milyar dolarlık ETH hareket ettirdi, madenci bakiyesi rekor kırdı

Binance borsasındaki balinalar 2.26 milyar dolarlık Ethereum'u transfer ederken, en büyük ikinci kripto para da 3400 dolara geldi. Ethereum madenci bakiyelerinde de ciddi bir artış söz konusu...

Blok zinciri takip platformu Whale Alert’in sağladığı verilere göre, Binance borsasındaki anonim kripto para balinaları 2.26 milyar dolarlık dev Ethereum transferlerine imza attılar. Piyasaların yükseliş dönemine denk gelen bu transferler esnasında da ETH fiyatı 3400 dolara ulaştı. Ethereum madenci hesaplarındaki bakiyelerin de 2016 yılı ortasından bu yana en büyük rakama ulaşması da dikkat çekti.

Tek seferde 785 milyon dolar

Whale Alert’in tespit ettiği 10’dan fazla Ethereum transferinde yaklaşık 2.2 milyar dolarlık varlık taşınırken, tek seferde yapılan en büyük transfer ise 227 bin 371 ETH’lik işlemdi. Bu transferin değeri ise yaklaşık 785 milyon dolardı. Bundan daha küçük transferler ise, her biri 101 bin, 60 bin, 30 bin ve 10 bin Ethereum barındıran işlemlerdi. ETH’lerin bazıları Ethereum’un rakibi olarak da görülen Arbitrum’a gönderildi. Transfer edilen ETH sayısı ise toplamda 675 bini de geçti.

Madencilerin elindeki ETH sayısı da artmaya devam ediyor

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’e göre de, Ethereum’un 3400 dolarlık fiyat seviyesine yükselmesi ve bu bölgede işlem görmeye devam etmesiyle beraber, madencilerin ellerindeki ETH sayısında da ciddi bir artış söz konusu. Santiment analistlerine göre; şu anda madencilerin elinde bulunan 532 bin 750 ETH, Temmuz 2016’dan bu yana elde edilen en yüksek rakam ve değeri de 2 milyar dolar civarında. Haberin yazıldığı dakikalarda ise ETH fiyatı 3380 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl