Bancor hack’lendi: Hırsızlığın boyutu milyonlarca dolar

Token yaratma platformu Bancor, hack'lendi. Hırsızlığın boyutunun 13.5 milyon dolar olduğu tespit edildi. Platform, çevrimdışı duruma geçti.

CoinDesk’te yer alan habere göre token yaratma platformu Bancor, dün gerçekleşen bir güvenlik ihlalinin ardından çevrimdışı duruma geçti.

Platform, resmi Twitter hesabı üzerinden saldırının ardından Bancor’un çevrimdışı duruma geçtiği bildirilerek kullanıcı cüzdanlarının güvenlik ihlaline maruz kaldığı ifade edildi.

Bancor’dan bir temsilci, “Soruşturmayı tamamlamak için bakım moduna geçtik ve ilerleyen saatlerde daha ayrıntılı bir rapor yayınlayacağız. En kısa sürede yeniden çevrimiçi olmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Gelişmeler, Bancor’un zamanın en büyük token satışının gerçekleştirildiği ICO’da 153 milyon dolar topladıktan bir yıl sonra yaşandı. Bancor, merkezsiz bir borsa olarak hizmet etmesinin yanı sıra yeni kriptografik token’ların oluşturulmasına da olanak tanıyor.

İlk olarak kullanıcı cüzdanlarının saldırıdan etkilenmediği ifade ediliyordu.

Bir gözlemci yaklaşık 12.5 milyon dolar değerinde 25,000 ETH çalındığını iddia etti. Bancor’un yetkililerinden Nate Hindman, BNT‘lerin transferinin engellendiğini ancak çalınan Ether’ler için bunun yapılamadığını söyledi.

Bancor tarafından yapılan son açıklamaya göre 1 milyon dolar değerinde 230 milyon adet NPXS, 10 milyon dolar değerinde 3,2 milyon BNT ve 12.5 milyon dolar değerinde 25 bin ETH çalındı. BNT’lerin transferleri engellenerek zarar önemli ölçüde azaltıldı.

Hindman, “BNT token’larının çalınmasını engelledik fakat ETH’yi veya çalınan diğer herhangi bir token’ı dondurmak mümkün değil. Ancak çalınan fonların izlenmesi ve hırsızların onları satmalarının daha zor hale getirilmesi için onlarca kripto para borsasıyla çalışıyoruz.” dedi.

Hindman’a göre Bancor saldırının nedenini tespit etti ve savunmasızlığı ortadan kaldırdı.

Bancor’un 24 saat içinde yeniden çevrimiçi olmasının beklendiği kaydedildi.

Yaşanan bu olay Bancor’un BNT token’ının fiyatını da etkiledi. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre BNT, yüzde 14 oranında gerileyerek 2.72 dolara düştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum